Radegast Hořká volba: Jiří Vystrčil fandí už padesát let

O L O M O U C – Stejně jako ostatní extraligové kluby, i Olomouc se letos zapojila do projektu Radegastu pod názvem „Hořká volba“. Zástupci Radegastu a tvůrci projektu poukazují na fakt, že v hokeji nejde jen o bojovníky na ledě, kteří čas od času na nějakou hořkou volbu narazí, ale i na ty v ochozech. Mezi olomouckými fanoušky zaujal Radegast příběh Jiřího Vystrčila.

Kdyby se hokejová příslušnost převáděla na manželství, v Olomouci by se schylovalo ke zlaté svatbě. Jiří Vystrčil fandí od svých 18 let. Letos je mu osmašedesát a brzy to bude padesát let od chvíle, kdy poprvé navštívil utkání Hanáků.

Největší hořkou volbu si pan Jiří prožil po sezóně 1996/1997, kdy Olomouc po prodeji extraligové a následně i prvoligové licence hrála druhou ligu, o dva roky později zmizel hokej z Olomouce úplně. Pan Jiří nikdy klub neopustil a zůstal věrný. V roce 2003 slavil s Kohouty návrat do první ligy, v sezóně 2013/2014 další úspěch v podobě návratu mezi hokejovou elitu.

Ocenění za podporu a obětavost předal panu Vystrčilovi Jiří Ondrušek, který je v rámci Radegast indexu nejlépe hodnoceným hráčem Olomouce v měsíci únoru.

Příběh Jiřího Vystrčila je součástí projektu Hořká volba, který je spojený s oficiální metrikou Radegast Index. Jeho cílem je najít bojovníky mezi fanoušky všech extraligových klubů.

Více informací najdete na www.horkavolba.cz