Richard Diviš v Jihlavě září. Chci se dostat zpět, tvrdí odhodlaně

David Jahoda
O L O M O U C – Útočník Richard Diviš si na svůj první extraligový start za Moru musel počkat až do třetího kola, když však nastoupil, ukázal, že má týmu co dát a vedle kapitána Patery se mu dařilo. Když se ale jeho bodový příděl zastavil, musel místo v sestavě přenechat jiným. Momentálně Diviš hostuje v jihlavské Dukle, kde zatím podává fantastické výkony. Bodoval ve všech čtyřech dosavadních zápasech. Sám doufá, že se mu bude dařit i nadále a za chvíli opět bude moci bavit fanoušky v plecharéně.

Jedním z hráčů, kteří v průběhu extraligy doplatili na velkou šíři olomouckého kádru, byl i útočník Richard Diviš. Tomu bylo domluveno hostování do jihlavské Dukly, s tím, že po měsíci se uvidí, co dál. Kdekomu by mohl přesun o ligu níž pořádně zatřást s psychikou, Diviš však vzal tento fakt za opačný konec.

⇒ Útočník Richard Diviš

Ve všech čtyřech zápasech, které za Jihlavu odehrál, bodoval. Celkově v nich zaznamenal šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. „Samozřejmě to není nic příjemného,“ vyjadřoval se k přeřazení do první ligy. „Ale jiná cesta zpátky, než se dokázat prosadit v první lize, není. Chci se dostat zpět,“ říká s odhodlaností v hlase Richard Diviš.

Oblíbenec olomouckého publika od první chvíle, kdy se v Jihlavě objevil, nastupuje v první formaci s velkými oporami Dukly – kapitánem Tomášem Čachotským a střelcem Adamem Zemanem. „Jsou to oba vynikající hráči, místní stálice. My teď musíme dotáhnout tým k výhrám, to je náš hlavní úkol. Vítězství nám momentálně chybí,“ tvrdí „Divoch“.

K vůbec prvnímu zápasu za tým bývalého kouče Mory Petra Vlka nastoupil Diviš na ledě nováčka první ligy, nedalekého Prostějova. A premiéra? Gól hned v první minutě. Ovšem konec byl o dost smutnější. „Začátek byl slibný. Ale nakonec prohrát a ještě v Prostějově? Doteď se stydím. Jako všude jinde mě to samozřejmě bude něco stát,“ pousmál se muž, který v Dukle nosí dres s číslem 10, nad tím, že bude muset zřejmě přispět do týmové kasičky.

Naposledy si Dukla v sestavě s Divišem zahrála vysočanské derby proti Třebíči, v jejímž dresu se během této sezóny objevilo už sedm kmenových hráčů Mory. Jaké to bylo zahrát si proti velice blízkým kamarádům? „I když bych mohl říct, že to tak v hokeji chodí, tak to bylo hodně zvláštní. K tomu, abychom vybojovali postup do extraligy, bylo potřeba vytvořit víc než jen obyčejný hokejový tým, a ten my jsme měli. Bohužel jsme si s Matějem Pekrem a Kubou Bartoněm sedli v šatně do špatného rohu. Ten je teď celý prázdný,“ pousmál se ironicky.

⇒ Richard Diviš v souboji s Jakubem Bartoněm

„Co se týká samotného zápasu. Jednalo se o derby, hrálo se před čtyřmi tisíci fanoušků. Navíc se hrál úžasný hokej. Bílé hvězdy body tolik nepotřebovaly, ale daly o gól víc,“ vrátil se k utkání, které nakonec vyhrála Třebíč 2:1. O jedinou branku Dukly se postaral právě Diviš.

Sám přiznal, že před duelem s Třebíčí nechybělo ani špičkování. „Hecujeme se a moc! Máme to teď na Vysočině pěkně ‚obšancované‘. Dukla, HavlBrod a Třebka,“ udělal výčet všech celků první ligy, kde se v rámci střídavých startů či hostování objevují olomoučtí hokejisté.

⇒ Jakub Matai v dresu Jihlavy

Richardu Divišovi přibyl do jihlavské kabiny spoluhráč z Olomouce, a to mladý forvard Jakub Matai, který v posledních dnech vypadl ze sestavy extraligového nováčka. Je to pro Diviše pozitivní fakt?

„Pro Kubu (Mataie) je hlavně dobré, že jsem tu už byl před ním já. Podruhé jsem ho tak zavedl do šatny, už to máme vyzkoušené,“ smál se. Pak však zvážněl. „Je jedno, kdo tu bude, hlavně potřebujeme vítězit. A musím říct, že Kuba je tu platným hráčem,“ poznamenal na adresu olomoucké posily před prvním extraligovým ročníkem po 17 letech. Matai se střelecky prosadil stejně jako Diviš už v prvním zápase za Duklu.

Richard Diviš doufá, že pokud si bude v první lize držet konstantní výkonnost, povolání zpět do extraligového kádru Mory jej nemine. Přesto však tvrdí, že hraní v Jihlavě si užívá. „Je to ještě dlouho a těch zápasů, kde se budu moci ukázat, je přede mnou ještě dost. Hokej mě v Jihlavě baví, dostávám spoustu příležitostí. Snad to bodově zúročím i v dalších zápasech,“ uzavřel kladenský odchovanec.

FOTO (zdroj): www.lhkjestrabi.cz, www.hstrebic.cz