Rozhodlo naše neproměňování šancí, přiznal po utkání se Spartou Marek Laš

Karolína Vysloužilová
P R A H A – Kohouti dokázali v úterní dohrávce osmnáctého kola nejvyšší tuzemské ligy dlouho držet s domácím týmem krok. Sparta se sice dostala v desáté minutě do vedení, Olomouc ovšem dokázala ještě několik vteřin před hvizdem oznamujícím konec úvodní dvacetiminutovky srovnat. Prostřední dějství však již opanovali Pražané. Odskočili na rozdíl dvou branek a náskok si udrželi až do konce zápasu. „Bohužel jsme na rozdíl od soupeře neproměnili spoustu šancí a rozdíl byl vidět,“ přiznal Marek Laš.

Poněkud netradičně v úterý se Olomouc představila na ledě pražské Sparty, na pořadu dne totiž byla dohrávka osmnáctého kola Tipsport extraligy. Lépe do ní vkročili domácí, které do vedení poslal v desáté minutě Petr Kumstát. Kohoutům se ovšem díky úspěšné střele Františka Skladaného podařilo v samotném závěru první třetiny srovnat. „Zápas se vyvíjel dobře. Myslím, že ne jen výsledkově, ale také výkonnostně,“ komentoval vývoj utkání Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

Prostřední dvacetiminutovka ale už patřila domácímu celku, který dvakrát prostřelil Konráda a náskok si udržel až do konce. „Bohužel jsme neproměnili spoustu šancí. Sparta navíc měla výhodu přesilových her. Sice je nevyužila, ale dostala se díky nim do hry. To je nakoplo,“ viděl hlavní rozdíl mezi oba celky olomoucký útočník.

Hanákům tak momentálně patří dvanáctá pozice v extraligové tabulce. Nejbližší soupeř Olomouce, Zlín, který v dohrávce dvaačtyřicátého kola porazil Vítkovice, odskočil na rozdíl tří bodů. Porovnání se soupeři však olomoucká 39 odmítá: „Musíme urvat příští utkání, jít po třech bodech a pak až se dívat na to, jak vypadá tabulka,“ dodal důrazně na závěr.