S Kucharczykem a Eberlem jsme si výborně sedli, hlásí Jakub Herman

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – I ve třetím přátelském utkání se Kohouti radovali z vítězství. O jediný gól v základní hrací době se postaral Jakub Herman. Ten si pochvaloval souhru se svými parťáky Radimem Kucharczykem a Janem Eberlem. „Naše trojka dala jeden gól, ale šancí jsme měli více. Mohli jsme ještě nějakou branku přidat,“ uvědomoval si rezervy třiadvacetiletý útočník.

Ve čtvrtečním zápase se Hanáci dostali rychle do vedení díky gólu Jakuba Hermana. Dlouhou dobu Kohouti drželi i díky zákrokům brankáře Bronislava Konráda hubený náskok 1:0, který ovšem Vítkovice ve 45. minutě smazaly. A protože do závěrečné sirény branka už nepadla, utkání musely rozhodnout nájezdy. V nich padl pouze jediný gól, pod který se podepsal Matěj Pekr, a vítězství tak zůstalo na Hané.

⇒ Útočník Jakub Herman

Kohouti do zápasu skoro až vlétli, a to se jim vyplatilo. Ve druhé minutě získal puk za vítkovickou svatyní Jan Eberle, který přihrál před bránou stojícího Jakuba Hermana. „Eby mě našel před bránou a já jsem viděl, že gólman není u tyčky. Tak jsem zkusil vystřelit do odkrytého místa a nějak to tam propadlo,“ krčil rameny při popisování první a jediné branky Kohoutů v základní hrací době třiadvacetiletý útočník.

Vypadá to, že souhra s Radimem Kucharczykem a Janem Eberlem mladému hokejistovi svědčí. „S Kuchardou a Ebym trénujeme už od začátku přípravy. Akorát Radim měl první zápas nějaké problémy, já ten druhý, ale ve čtvrtek jsme se konečně sešli,“ řekl s úsměvem Herman. „Myslím si, že je to v pohodě. Eby je výborný bruslař, Kucharda je zase zkušený hráč, takže se s nimi rozumím. Sehráli jsme se dobře,“ svěřil se.

I přesto, že padly pouhé dvě branky v základní hrací době, šancí na obou stranách bylo mnohem více. „Soupeř jich měl více než my a my jsme navíc dělali chyby v obranném pásmu. Nebýt Braňa Konráda, který ve čtvrtek vychytal i několik gólovek, mohl zápas vypadat úplně jinak,“ uznal kvality svého spoluhráče Herman. „Ale je to příprava, musíme se z chyb poučit a v budoucnu se jich vyvarovat,“ řekl.

Nejen na Hané, ale v celé České republice vládnou přímo tropické teploty. Možná trochu překvapivě před nimi nelze utéct ani na zimním stadionu. Nabízí se tedy otázka, jak se v takovém vedru hokejistům hraje. „V takových tropech je člověk neustále zpocený, má žízeň a puk pořád skáče. Ostatně fanoušci to mohli vidět sami, na hřišti stála voda a led nebyl nic moc,“ přiznává „Hermoš“, který se ale na nic nevymlouvá. „Podmínky byly pro oba týmy stejné,“ uzavřels.