STÁVKA! Časoměřiči vypli tabule a vyšli do ulic!

Medard Naleděuklouz
O L O M O U C - Naprostá tragédie potkala během vánočních svátků olomoucký hokejový klub. Časoměřiči, kteří už několik desetiletí vzorně ovládají žárovičky na zastaralé Nisasport tabuli, se rozhodli stávkovat. "Furt po nás někdo z tribuny hází bordel, nemůžeme za to, že rozhodčí na ledě pískají blbě," vysvětlil důvody dlouhodobé stávky vedoucí boxu Jindřich Pozdězmáčkl.

Pánům z boxu časoměřičů tak přes volnější Vánoce došlo, že ze sebe nebudou dělat živé terče. A rozhodli se okamžitě jednat. "Od dnešního dne přestáváme mačkat čudlíky," četl Pozdězmáčkl oficiální prohlášení časoměřičů.

"Hlavní rozhodčí vždycky blbě pískne faul a naštvaní diváci nás zasypou vším možným. Například na minulém utkání někdo svačil harlekýn se šlehačkou. Další divák popíjel francouzský punč s griotkou. A to všechno pak letí na nás," stěžoval si.

Problém je natolik závažný, že už se ho pokusilo vyřešit i vedení klubu. "Neustále posilujeme pořadatelskou službu, ale selhání jednotlivců nikdy neovlivníme," zaznělo z kanceláří polorozpadlého zimáku, který snad nikdo nikdy nezrekonstruuje.

Rozhodčí jsou bezradní

Jamile celý problém prosákl na veřejnost, začala dokonce intenzivně jednat Asociace rozhodčích. Právě sudí teď budou mít zkomplikovanou práci. "Vůbec netušíme, jak budeme měřit čas," uvedl jeden z nich, Matyáš Zaujatý z Ústí nad Labem.

Rozhodčí neví, čím mají držet stopky – ilustrační foto

Nakonec padlo očekávané řešení, sudí si budou měřit čas na stopkách a aktuální skóre si psát na lísteček. "Ale třeba pro mě je to naprosto nereálné," nechal se slyšet Zaujatý.

"Jak mám asi držet v ruce stopky? V jedné dlani mám píšťalku, tu nutně potřebuju, a druhou rukou se většinou šťourám v nose," rozčiloval se.

A za pravdu mu dal i jeho kolega, Baltazar Poloslepý z Chomutova. "Já se teda nešťourám v nose, ale dloubu se v ... ehm, no prostě se dloubu," byl krušnohorský sudí tajemný.

Když už se zdálo, že se bude muset olomoucký zimní stadion definitivně zavřít a prodat obchodníkům jako hala na koberce, přišel s výborným řešením generální manažer Mory.

Rozhodčí nepořebujeme

"Nevím, co všichni dělají. Vyřešíme to lehce, rozhodčí na ledě vůbec nebudou a já si vezmu píšťalku. Pískat budu z tribuny, aspoň už nebudou sudí flákat ty ofsajdy a navíc ušetříme v rozpočtu spoustu peněz za jejich odměny," vysvětlil.

A co s ušetřenými penězi? "Koupíme velkej igelit a dáme ho na střechu, aby nám nesněžilo na tribuny," prozradil generální manažer.

A všichni budou spokojeni. Veselého Silvestra vám přeje HC Olomouc!

Ilustrační TOP FOTO: www.olomouc.cz, nejlepší adresa ve městě