Skalp favorita! Kohouti udolali Třinec po nájezdech

Michal Samiec, Johan Čáp
T Ř I N E C - Olomouc na led Ocelářů rozhodně neodjížděla v roli favoritů. Třinec totiž v dosavadním průběhu sezóny ze sedmi zápasů pouze jednou nebodoval, v tabulce navíc ztrácel na lídra z Plzně jen jeden bodík. První třetina utkání tak ani moc fanoušků nepřekvapila, Slezané se nenechali zviklat vyrovnáním Eberleho a zásluhou produktivního obránce Rotha se dostali znovu do vedení. Hanáci se nicméně nevzdali. Ve druhé třetině vyrovnal na 2:2 Sundher a Laš dokonce poslal Kohouty do vedení. Bomba kola se však nekonala, Třinec zabránil ztrátě všech bodů díky rychlé odpovědi Martina Růžičky a bojoval o obrat, jenže překážkou byl Branislav Konrád. Zápas tak i díky jeho výkonu dospěl až do nájezdů, kde se Hanáci radovali hned třikrát ze čtyř pokusů, ten rozhodující pokus proměnil Kevin Sundher.