Škoda, že jsme to nedotáhli za tři body, tvrdil po utkání s Vítkovicemi Jakub Galvas

Jiří Horák
O L O M O U C - Mora po čtyř zápasové bodové šnůře v nedělním domácím zápase nestačila na Mladou Boleslav, které podlehla 1:3. K dalšímu kolu extraligy se Hanáci přesunuli do nedaleké Ostravy, kde se utkali s Vítkovicemi a po dobrém výkonu vyhráli po samostatných nájezdech. „Celý zápas rozhodla druhá třetina, ve které se nám podařilo vstřelit tři branky", viděl příčinu výhry Jakub Galvas.

Olomouc začala vcelku vlažně. Vítkovice byly první třetinu lepším týmem a potvrdilo se to i na skóre, když se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. Do druhé třetiny ale Mora vlétla nevídaným způsobem a během prvních tří minut vstřelila tři branky, z toho dvě v početní výhodě. „Po první třetině, která se nám moc nepovedla, jsme si v kabině řekli, že to musíme změnit a hrát lépe. Šli jsme do druhé třetiny s výhodou přesilové hry 5 na 3, takže jsme ji chtěli využít a to se nám povedlo. Navíc k tomu nám tam ještě napadaly další góly, za což jsme byli určitě rádi", přiznal Jakub Galvas.

Galvas je nejproduktivnější z olomouckých beků. Proti Vítkovicím si připsal pátou asistenci v sezóně a drží se na 15. místě v bodování obránců celé extraligy. „Dobře jsme se tam s Frantou (František Skladaný) vykřížili, chtěl mi to tuším nabít ale mně to moc nesedlo, chtěl jsem vystřelit hned ale nakonec jsem to zasekl a vystřelil až poté. Poslal jsem to tam a Kev (Kevin Sundher) stál dobře před gólmanem a tečoval to", popisoval detaily druhého gólu Kohoutů.

Mora sahala ke konci zápasu po všech třech bodech, které si připsala naposledy v pátém kolem na ledě Litvínova. Vytvořila si pár příležitostí, ale přidat čtvrtý gól se jí nepodařilo. „Nemyslím si, že jsme tu třetí třetinu hráli špatně. Snažili jsme se být pořád aktivní, pár šancí jsme měli, škoda že se nám nepodařilo dát gól na 4:2", viděl Galvas příčinu ve srovnání stavu. Šanci prolomit tuto sérii tedy Kohoutům vzal sedm minut před koncem Marek Hrbas, který srovnal na 3:3. „Vítkovice to pak zkoušely ze všech pozic a nakonec jim to tam spadlo. Tohle byla střela od modré a Braňo (Branislav Konrád) nic neviděl, takže nás to celkem mrzelo", přiznal.

Zápas poté dospěl až do prodloužení a samostatných nájezdů, kde Olomouci výhru vystřelil Jan Knotek. Olomouc je vůbec nejlepší v nájezdech v celé extralize. „Na nájezd jsem si věřil. Každopádně to je volba trenéra, takže já ji respektuji. Co se týče toho, že jsme nejlepší v extralize, tak máme pár dobře technicky vybavených hráčů, snažíme se ty nájezdy trénovat, takže víme, co na ty gólmany platí. Je to taky hodně o štěstí, které nám teď přálo", dodal na závěr.