Slavia? Už to pro mě není takové, jako kdybych odešel před dvěma lety, tvrdí Radek Dlouhý

David Jahoda
O L O M O U C – Všichni na Hané už nedočkavě vyhlíží páteční start nového ročníku extraligy. Pro jednoho člena kohoutího mužstva by však mohl být zápas se Slavií ještě o něco speciálnější. Útočník Radek Dlouhý, který posílil Moru teprve nedávno, hokejově v sešívaném dresu vyrostl a následně v něm i několik dalších let hrál. Na utkání s Pražany se Dlouhý moc těší a doufá, že si zahraje před naplněnou „plecharénou“.

Útočník, který by měl v Olomouci působit zejména jako kvalitní pomoc do obrany, by mohl mít v pátek ještě o důvod navíc, proč se na úvodní zápas extraligové sezóny proti pražské Slavii těšit. Dvaatřicetiletý hokejista totiž ve Slavii hokejově začínal a hrál za ni až do roku 2007. Pro Dlouhého by se tak mohlo jednat o velice pikantní zápas. Jeho myšlenky však směřují trochu jinou cestou.

⇒ Radek Dlouhý ještě v dresu Slavie

„Speciální zápas to pro mě bude hlavně proto, že bude hrát první soutěžní utkání za Olomouc, na což se moc těším. A že to bude proti Slavii? Samozřejmě vyrůstal jsem tam, ale jsem ze Slavie už poměrně dlouho pryč, takže už tam znám opravdu jen pár kluků. Už to tedy není takové, jako když jsem byl pryč třeba jen dva roky,“ podotýká Radek Dlouhý.

Jak sám zkušený hokejista poznamenal, z hráčského kádru moc jeho bývalých spoluhráčů nezůstalo. Hodně odchodů zaznamenali „Sešívaní“ zejména v tomto přestupovém předsezónním období. „Myslím, že každý hokejista po sezóně alespoň trochu sleduje, kdo kam přichází nebo odchází. Tudíž i já jsem nějaký přehled měl. Vím tedy, kdo nyní ve Slavii je, a kdo už ne,“ prozradil.

I přesto, že Slavia papírově ztratila, výsledky přípravných zápasů napovídají něco jiného. „Těžko hodnotit podle přípravy. Měli v ní výborné výsledky, ale uvidíme. Jak na tom vlastně Slavia je, podle mě můžeme hodnotit až tak po půlce sezóny. Určitě nechceme žádného soupeře podceňovat, připravíme se na ně jako na každého jiného soupeře a budeme věřit, že vyhrajeme,“ burcoval před pátečním kláním hokejista, který bude v Olomouci nosit číslo 82.

S koncem loňské sezóny ukončil své dlouholeté působení ve Slavii trenér Vladimír Růžička. Může jeho odchodem pražský celek oslabit? „To nevím,“ usměje se. „To se ukáže až po konci ročníku, jestli jeho odchodem Slavia oslabila nebo ne,“ nechtěl předvídat Dlouhý.

„Ještě jsem v Olomouci před plným stadionem nehrál, nemůžu se dočkat.“

Radek Dlouhý ještě zavzpomínal, jaké to bylo, když na led Slavie přijel poprvé jako soupeř. Tvrdí, že si na něj fanoušci vzpomněli. „Když jsme tam hráli s Brnem první zápas od mého odchodu, fanoušci mě pozdravili a přivítali. Bylo to příjemné,“ zabrouzdal v paměti.

⇒ Předsezónní posila Mory útočník Radek Dlouhý

Přípravy na páteční střetnutí vrcholí. Čím by podle Radka Dlouhého mohli Kohouti svého soka překonat? „Myslím, že hrou, kterou se chceme prezentovat celou sezónu. To znamená – bojovnost, obětavost a týmové pojetí. Poté také záleží, jak budeme využívat herní situace jako jsou přesilovky a další různé momenty, mezi které patří třeba i oslabení,“ konstatoval vítěz ceny „Sympaťák extraligy“ za sezónu 2011/12.

Radek Dlouhý stejně jako všichni ostatní hráči v kabině a zejména fanoušci Kohoutů vyhlíží odbití osmnácté hodiny v pátek 12. září. Věří, že na vlastní kůži zažije, jaké to je hrát v Olomouci před plnými tribunami. „Těším se na to moc. Ještě jsem tu před plným stadionem nehrál, tudíž se nemůžu dočkat. Uvidíme, jaké to bude. Doufáme, že uděláme všem fanouškům radost a vyhrajeme,“ vyřkl své přání na závěr.

FOTO (zdroj): www.hc-slavia.cz