Slov už bylo dost, nyní je třeba konat, burcuje Tomáš Halász

Tomáš Schmiedt
M L. B O L E S L A V – Olomoučtí hokejisté úterní porážkou 2:4 na ledě Mladé Boleslavi prodloužili svou šňůru neúspěchů na dva zápasy, na druhou pozici tak již ztrácí tři body. Hanákům opět nevyšla úvodní část, kterou ztratili poměrem 0:2. „První třetina byla tou nejhorší, jakou jsme v rámci baráže dosud odehráli. Zúčastnila se jí naše těla, ale nic dalšího na ledě už nebylo,“ konstatoval Tomáš Halász, který nahradil Libora Kašíka v bráně na začátku druhého dějství.

V baráži Kohoutům zatím příliš nevychází první dvacetiminutovky. Tuto svou nepříjemnou tradici Mora potvrdila i v úterý v Mladé Boleslavi, kde po úvodní části prohrávala 0:2.

⇒ Gólman Tomáš Halász si v Mladé Boleslavi připsal svůj první barážový start

„První třetina byla tou nejhorší, jakou jsme v rámci baráže dosud odehráli. Zúčastnila se jí naše těla, ale nic dalšího na ledě už nebylo. V pauze pak padla trochu tvrdší slova,“ přiznal Tomáš Halász, jenž se do duelu zapojil v úvodu prostřední třetiny, kdy Libor Kašík inkasoval třetí gól.

„Trenér na mě kývl, abych šel do brány. Tak jsem tedy vyrazil,“ prozradil slovenský gólman. „Abych pravdu řekl, zhruba dva měsíce jsem nechytal. Když vás takhle vhodí do zápasu, ani nemáte šanci se moc rozmýšlet. Hned po mém nástupu na mě přiletěly nějaké dvě tři střely, díky kterým jsem se dostal do zápasu. Pak jsem byl v pohodě.“

S Hanáky to vypadlo po třetí obdržené brance opravdu zle, ale ještě do konce druhého dějství dokázali svěřenci trenérů Fialy a Tomajka snížit na rozdíl jediné trefy. V poslední třetině se pak Kohouti ještě snažili o vyrovnání, nastřelili i tyč, ale nakonec jejich soupeř si svým čtvrtým gólem pojistil výhru.

„Ve třetí třetině jsme měli ještě nějaké šance, naše hra se zlepšila. Zdálo se mi, že někdo od nás zasáhl dokonce tyčku. Soupeř ale dobře bránil střední pásmo,“ pravil dvaadvacetiletý brankář, jemuž čisté konto pokazil v přesilové hře Nouza.

„Přišlo smolné oslabení, v němž jsme nevyhodili puk. Domácí hráč ho poté měl někde mezi kruhy, posunul si ho na příklep a Ondruš mu do střely lehl. Já jsem na chvíli ztratil puk z dohledu a najednou se už soupeř radoval, že padl gól,“ popsal Halász definitivní pojistku Bruslařského klubu.

Olomouc v střetnutí doplatila na nevyužité početní výhody, jednou dokonce pohrdla velmi dlouhou přesilovkou pěti proti třem. Sama naopak třikrát musela tahat puk z vlastní klece při oslabení.

„Je pravdou, že v dnešním hokeji rozhodují hlavně přesilovky a oslabení. Soupeř v první třetině odehrál přesilovky ukázkově, nám oslabení moc nešla. Je to škoda,“ mrzelo košického odchovance, který ze svého výkonu nebyl zklamaný, ale ani ho příliš nepřeceňoval.

⇒ BK Mladá Boleslav

„Domácí měli nějaké dvě tři menší šance, poté většinou něco z dálky. Neměl jsem toho ale moc, beci mi často pomohli. Předvedl jsem tedy normální výkon,“ tvrdil Halász.

Po domácí porážce 1:3 s Libercem ztratila Mora body i v Mladé Boleslavi. Pokud se bude chtít nadále držet ostatních týmů, měla by v pátek v kohoutí plecharéně nad Chomutovem zvítězit.

„Chceme určitě vyhrát každý zápas a snažíme se tomu podřídit všechno. Do dalšího utkání půjdeme z tvrdé defenzivy a snad se nám podaří protrhnout tu smůlu, co se nás drží,“ přeje si mladý gólman.

Důležité pro Kohouty určitě bude, aby vstoupili do utkání proti Chomutovu tou správnou nohou. Povedný výkon v první třetině by jim mohl pomoci i do dalších částí. „Vícekrát jsme si to už rozebrali, trenér nám také přitakával, abychom hráli od první minuty. Slov už ale bylo dost, nyní je třeba konat,“ má jasno Halász.