V letošní sezóně jsi od trenérů dostal hodně prostoru, mimo jiné v první lajně, čekal jsi něco takového už před začátkem sezóny?
Jelikož jsem byl dorazový ročník, tak nějak se to dalo očekávat.

⇒ Útočník Miroslav Skopal

Základní část vám příliš nevyšla, v nadstavbě se to ale změnilo, čím to pode tebe bylo?
Základní část byla opravdu jedna z nejhorších, jakou jsem kdy zažil. Myslím, že se to zlepšilo od doby, kdy k nám přišel nový trenér a také tím, že jsme na tréninku nechali opravdu všechno.

Výsledkově to, především na konci sezóny, nebyly žádné propadáky, co bylo nejsilnější stránkou týmu?
Ano, zvedli jsme se výsledkově opravdu hodně. Myslím, že jsme hráli jako tým, v tom bylo nejspíš to zlepšení.

Tobě osobně se opravdu dařilo. Stal ses nejproduktivnějším hráčem týmu (21+28), jak jsi spokojený se svým výkonem?
S první polovinou sezóny rozhodně spokojený nejsem, ale od druhé poloviny určitě ano, takže se dá říct, že půl napůl (smál se).

Viditelně vám to klapalo s kapitánem Martinem Pěchou (druhým nejproduktivnějším hráčem staršího dorostu), dá se říct, že se už najdete i poslepu?
Hrajeme spolu už asi od páté nebo šesté třídy, takže by se dalo říct, že ano (smál se).

V čem si právě vy dva vyhovíte a jak jste měli rozdělené role?
Role nijak zvlášť rozdělené nebyly. Pěchy (Martin Pěcha) má výborné nahrávky a šikovné ruce a já jsem většinou stál tam, kde jsem stát měl (smál se). Ten třetí v lajně se často měnil podle toho, jestli hrála juniorka nebo ne. Když nehrála, byl tam s námi Pepa (Podlaha), který je silný na puku, nebo Janec (Jan Janečko), který nám většinou dělal prostor tělem.

Čeká tě juniorka, jak se na další krok v kariéře připravuješ a v čem je podle tebe největší rozdíl mezi starším dorostem a juniorkou?
Určitě se připravovat začnu, protože bych se chtěl probojovat do kádru. Samozřejmě, že jsme se s kluky o juniorce bavili a sám jsem i na některých zápasech byl. Myslím, že největší rozdíl je v rychlosti a osobních soubojích.