Stále je co zlepšovat, ví Jan Knotek

Karolina Martinková, Martin Voltr
H. K R Á L O V É – Ke čtvrtému přípravnému utkání vyrazili Kohouti na led Hradce Králové, kde jim byl soupeřem tamní Mountfield. Po hrozivé první třetině, kterou Hanáci prohráli 0:3, se jim podařilo skóre srovnat, v závěru však inkasovali během vlastní přesilovky a prohráli 3:4. „Všude jsme byli pozdě, rozhodně máme na čem pracovat,“ řekl k průběhu utkání útočník Jan Knotek.

Hanáci nezačali utkání na ledě Hradce Králové vůbec dobře. První gól inkasovali hned v začátku utkání a před koncem úvodní třetiny už svítilo na tabuli hrozivé skóre 3:0. Ve druhé části však Kohouti zvládli stáhnout na jednogólový rozdíl díky trefám Tomáše Mikúše a Marka Laše. Měli dokonce šanci na vyrovnání, ale Jan Knotek své trestné střílení neproměnil. V poslední dvacetiminutovce zvládl vyrovnat Jan Eberle, nicméně v úplném závěru Olomouc inkasovala v dvojnásobné přesilovce, a Mountfield se tak radoval z výhry 4:3.

Prohrávat po první třetině 0:3 rozhodně žádnému týmu sebevědomí nepřidá. Ačkoliv nakonec Hanáci dokázali skóre srovnat, Jan Knotek ví, že je co zlepšovat. „Byla to naše klasická první třetina. I to musíme zlepšit, stále je na čem pracovat. Musíme hrát od první minuty a nedohánět to až v závěru. Až začne extraliga, bude velmi těžké dotahovat,“ má jasno oblíbenec olomouckých fanoušků.

Kohouti hned dvakrát inkasovali během vlastní přesilové hry, napodruhé dokonce v průběhu dvojnásobné výhody. „Nestává se to tak často a zaplať pánbůh, že je to jen příprava, ale je to pro nás zdvižený prst. Musíme to vypilovat a vymýtit chyby. Doufám, že v lize se nám to nestane,“ přál si odchovanec pražské Sparty.

Mladému útočníkovi se jen těžko hledaly pozitivní momenty. „Dnes jsme hráli zkrátka špatně. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme všude pozdě, což se všechno nabaluje a vznikají z toho chyby,“ vysvětlovat Knotek. Kohouti však nakonec téměř sahali po fantastickém obratu. „Něco jsme si řekli v šatně, začali jsme hrát do těla a aktivněji. Trošku jsme se seřvali, nemůžeme vypustit přípravné utkání. Hrajeme tu o sebevědomí, abychom se dostali do pohody, sehráli se a něco nacvičili. Vypadalo to pak líp, ale máme na čem pracovat,“ podotkl hráč první formace.

Velkou šanci na vyrovnání měl Jan Knotek ve druhé třetině, když byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Hradeckého brankáře však nepřekonal. „Chtěl jsem to hrát mezi nohy, ale hrál jsem to špatně, naivně,“ sypal si popel na hlavu útočník s číslem 12.

Po konci zápasu ještě týmy odehrály cvičné prodloužení 3 proti 3 a nájezdy. Právě nový formát prodloužení, který si užije svou českou premiéru v blížící se sezóně 2016/17, je oblíbeným tématem nejen mezi fanoušky. „Je to divočina,“ smál se Knotek. „Nesmíte zbytečně ztratit puk, lítáte nahoru dolů a je to fyzicky náročné,“ poukazuje na úskalí nového systému.

V dosavadním průběhu přípravy odehráli Hanáci již čtyři zápasy. Po první vysoké výhře 6:0 nad Jihlavou však ale následovaly už jen prohry. „Máme před sebou ještě dost utkání na to, abychom se zlepšili,“ uklidňuje osmadvacetiletý hráč. „Ještě je brzo něco hodnotit. Sestavy se stále zkouší, všechno si to sedá. Chvilku to ještě potrvá,“ říká rodák z Prahy.

I on sám si musí zvykat na změny. Jeho sehranou dvojku s Markem Lašem totiž aktuálně doplňuje urostlý Anatolij Protasenja, který je nováčkem v dresu Olomouce. „Zatím se trochu hledáme. Těžko se držíme v pásmu. Ještě potřebujeme nějaký čas, něco si k tomu řekneme a bude to lepší,“ věří Jan Knotek.