Stále se koukáme nahoru, řekl Tomáš Houdek

Kamila Řezníčková, Martin Vavruša
O L O M O U C – Olomoučtí Kohouti se po pauze vynucené střevní virózou vrátili do extraligového kolotoče. K dohrávce odloženého utkání se vydali na led Zlína. Do utkání nevstoupili Hanáci nejlépe, po první třetině prohrávali o jednu branku. V prostřední periodě dopřáli Kohouti domácím přesilovou hru pět na tři a Ševci tuto výhodu zužitkovali. Ve třetí třetině využil přesilovou hru i Tomáš Houdek, který snižoval na rozdíl jediné branky. Zlín si ale dokázal vzít zpět svůj dvoubrankový náskok a vyhrál 3:1.

Tomáš Houdek strávil na ledě přes sedmnáct minut, připsal si jednu branku v přesilové hře, dvě trestné minuty a jeden mínusový bod do statistiky plus mínus. Kohouti do utkání naskočili po pauze způsobené virózou. „Nemoc možná trochu mohla ovlivnit náš výkon, nemohu mluvit za všechny, jak se kdo cítil, ale je to možné. Síly nejsou optimální, když někdo tři, čtyři dny ležel, ale na to se nechceme vymlouvat, s tím se musíme vypořádat,“ vracel se k vynucené pauze. „Já jsem se rozhodně necítil ideálně. Je to způsobené i tím, že jsme měli dlouhou pauzu. Je špatné týden pořádně netrénovat. Navíc pořád byl někdo nemocný, takže jsme nemohli trénovat kompletně,“ dodal olomoucký obránce.

Na první branku čekala Mora až do třetí třetiny, do čtyřicáté sedmé minuty, kdy na trestnou lavici usedl zlínský Pavel Kubiš a Tomáš Houdek jeho vyloučení dokázal potrestat. „Nic jsme nevymýšleli, chtěli jsme střílet. Dostal jsem puk dobře, tak jsem to tam pustil a padlo to tam,“ okomentoval svůj první gól v letošní sezoně.

Pětatřicetiletý obránce se vrátil i k inkasovaným brankám. „U první branky jsme trošku zaspali, hráč dostal dobrou nahrávku a pak jsme to špatně dobruslili. Druhý gól padl při situaci pět na tři, byly to od nás zbytečné fauly. Tady (ve Zlíně) se hraje těžko, když soupeř vede o dva góly, umí to zavřít,“ ocenil soupeře třinecký odchovanec.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Olomouc a Zlín jsou tabulkovými sousedy, před zápasem je dělilo pět bodů. „Hrálo se o šest bodů, zkomplikovali jsme si to. Musíme něco změnit a začít vyhrávat. Udělat vítěznou šňůru,“ okomentoval důležitost utkání. „My se koukáme nahoru. Ještě to pořád je reálné, stačí šňůra tří, čtyř zápasů a v tříbodovém systému se ztráta dá dohnat,“ neztrácí naději Tomáš Houdek.

„Největší slabinou je teď to, že nedáváme góly. A poté zbytečné fauly,“ hledal příčinu neúspěchu. „Soupeř dobře bránil a my jsme byli jaloví do útoku. První třetina byla špatná ze všech stran,“ dodal olomoucký bek.