Štastný odraz? Mára to tak chtěl, směje se Knotek

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Náročný zápas po reprezentační pauze čekal Kohouty v Litvínově. Ti do něj nevstoupili šťastně, po první třetině prohrávali 2:0. "Ze špatného úvodu jsme se rozbruslili, dostali ho z hlav," říká jeden ze strůjců obratu Jan Knotek, který nejprve srovnal a poté proměnil i svůj nájezd.

Kohouti nastoupili po deseti dnech do dalšího extraligového zápasu, tentokrát na ledě Litvínova. A hned od úvodu museli dotahovat, když se po půl minutě trefil Hübl. „Úvod se nám moc nevydařil. Po dlouhé pauze jsme byli zakřiknutí. Ve druhé třetině jsme se zvedli a myslím si, že jsme hráli dobře. Jen škoda, že jsme nevyužívali šance,“ lituje promarněných šancí Jan Knotek. Kohouti Vervu přestříleli 18:28, stačilo to ale jen na dva góly.

Kohoutům se ale do druhé třetiny povedl start, když snížil na rozdíl jednoho gólu Burian. Pak se hnali za vyrovnáním, nepovedená první třetina na nich nebyla znát. „Už jsme to prostě rozjezdili. Úvod nám prostě nevyšel, to ale po reprezentačních pauzách většinou bývá, člověku chybí zápasové vytížení a trvá déle, než se dostane do tempa. Ten první gól Litvínova v úvodu zápasu nám také neprospěl, ale dostali jsme to z hlav a zlepšili se,“ potvrzuje zlepšenou psychiku nejproduktivnější olomoucký hráč Knotek.

Ten nakonec dvě minuty před koncem i vyrovnal, když dorazil za Petráska střelu od Laše. Ta se odrazila od mantinelu přímo do brankoviště, kde stál pohotový Knotek. „Mára (Laš) říkal, že to tak chtěl, takže mu budu věřit (smích). Vyplynulo to ze situace. Snažíme se střílet a clonit před bránou a ten odraz nám pomohl a vyrovnali jsme,“ popisuje důležitý gól olomoucká dvanáctka.

Ta taky načala gólový účet v nájezdech. Svou překvapivou střelou Petráska překvapil, ten se ani nehnul. „To byl záměr. Rychle vystřelit a padlo to tam. Díkybohu,“ raduje se z vítězného gólu a dvou bodů Jan Knotek.