Strapáčův gól na první body v novém roce nestačil

Tomáš Pavlica
P A R D U B I C E – Kohouti v prvním letošním zápase zavítali na led Pardubic, které se pohybují na hraně desáté pozice. Za domácí otevřel skóre ve vlastním oslabení Vondráček. Ve druhé třetině navýšil jejich vedení Petr Sýkora, ale záhy snížil na rozdíl jediného gólu Petr Strapáč. Ve třetí třetině Olomouc nedokázala srovnat ani při power-play, ve které ještě obdržela gól od Mojžíše.

První novoroční zápas se odehrál netradičně ve středu, kdy do Tipsport areny dorazila nevyzpytatelná Olomouc. Dynamo se muselo mít na pozoru. Mora vyhrála posledních pět vzájemných utkání.

Dynamo už po minutě dostalo k dispozici přesilovou hru a v trochu pozměněném rozestavení, kdy Petr Sýkora hlídkoval na modré čáře, pálilo na Konráda ze všech pozic. Avšak ani jednou tak, aby olomoucký brankář musel sáhnout k těžkému zákroku.

Stejnou výhodu pak dostala i Olomouc a v osmé minutě se poprvé měnilo skóre. Byly to však Pardubice, které únikem při oslabení poslal do vedení Tomáš Vondráček. Forvard Dynama se trefil v lize poprvé od 29. září.Zbytek přesilovky domácí přežili a Olomouc nevyužila ani další početní výhodu po faulu Mojžíše.

Hosté byli střelecky výrazně aktivnější, ale byly to většinou střely z dálky jako v případě Irgla nebo Čápa. Kacetl velké zákroky předvádět nemusel. Dynamo bylo nebezpečnější, a to hlavně v přesilovce. Cardwell pálil těsně vedle, tečovanou střelu Treilleho brankář Konrád vůbec neviděl, ale puk do branky nepustil.

Druhá část byla na šance o poznání bohatší a Olomouc ji znovu začala slušným nástupem, zlobil zejména Burian, ale skóre změnit nedokázal. Dynamo odpovědělo šancí Marosze, kterého vychytal pozorný Konrád. A když se neujala ani štiplavá střela Mráze ze strany, opět udeřilo Dynamo.

Rolinek šikovným naznačením vylákal Konráda z branky a ještě stihl vrátit kotouč kolem bližší tyče před branku, kde se prosadil pohotový Petr Sýkora. Olomouc si paradoxně největší dosavadní šanci připravila v oslabení, a to když se krásnou kličkou uvolnil Knotek, ale sám před Kacetlem už neuspěl.

Hodně rušná pak byla 32. minuta. Parádní kombinaci celého prvního útoku nejprve neproměnil Sýkora, načež se hosté vydali do protiútoku a perfektní ranou pod horní tyčku snížil Petr Strapáč. Oba týmy se poté v útočné snaze střídaly. Mora v závěru třetiny zavřela domácí pětici do kleští, avšak druhý gól nepřidala.

Dala se čekat tuhá bitva o všechny body, ale ve třetí třetině to dlouho vypadalo, jako by i hosté byli s výsledkem spokojení. Dění rozhýbaly až po pěti minutách šance Perreta a tvrdá střela Jergla, kterou Kacetl se štěstím vyrazil.

S dalším těžkým zásahem se musel pardubický brankář vytasit při olomoucké přesilovce, kdy vyrazil Strapáčovu prudkou střelu zblízka. Už při hře v pěti na obou stranách se připomněli také domácí a Bojko mohl pojistit vedení, Konrád však byl proti.

Trochu klidu mohl Pardubicím dodat faul Sundhera, ale o část výhody se domácí připravili vlastním proviněním, a naopak Olomouc se vydala útočit. Nic velkého však Mora nevymyslela a čas se jí krátil.

Sympaticky už dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny sáhli trenéři Olomouce ke hře bez brankáře, ale kýžený efekt jim to nepřineslo. Střelou takřka přes celé hřiště trefil opuštěnou klec Tomáš Mojžíš a o majiteli tří bodů bylo rozhodnuto.