Svatostánky extraligy, aneb kam se můžete vypravit na výjezd v září?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Nová extraligová sezóna se kvapem blíží a nadešel proto čas představit si také zimní stadiony a arény, na nichž se příští ročník nejvyšší hokejové soutěže v Česku odehraje. Kolik lidí se vejde na stadiony soupeřů, jak se k těmto stadionům dostanete pomocí hromadné dopravy a na kolik vás přijdou vstupenky? Sepsali jsme pro Vás nejdůležitější informace do několika článků, stadion za stadionem podle toho, kdy se na jejich ledě objeví Kohouti. Začněme těmi, na které se vypraví v září.

SD Aréna

⇒ SD Aréna

SD Aréna patří mezi nejnovější stadiony Tipsport extraligy, vznikla v roce 2010 a slouží k hokejovým utkáním chomutovským Pirátům. Její výstavba stála přibližně 530 milionů korun a pojme 5250 diváků.

Stadion je od Olomouce vzdálen přibližně 350 kilometrů a v případě, že se na něj vydáte autem, můžete je nechat na parkovací ploše kolem stadionu, která pojme několik stovek automobilů. V případě, že zvolíte hromadnou dopravu, dostanete se po pěti hodinách jízdy vlakem na hlavní vlakové nádraží Chomutova, odkud půjdete pěšky necelý kilometr po ulici Nádražní k autobusovému nádraží. Odtud vás doveze linka č. 17 na zastávku Palackého, kde přestoupíte na linku 3 a pokračujete až k zastávce SD Aréna.

Pro hosty je vyhrazen prioritně sektor N, v případě, že jej zcela zaplníte, zpřístupní Vám Piráti ještě sektory O a P. Cena vstupného je 170 Kč, ale v případě, že si vstupenku zakoupíte s předstihem, zaplatíte jen 130-150 korun, podle toho kolik dní bude do utkání zbývat. Další informace o vstupném najdete na odkaze.

Kohouti odehrají utkání v SD Aréně 8. září a 1. prosince.

FOTO: https://www.chomutov-mesto.cz/

HomeMonitoring Aréna

⇒ HomeMonitoring Aréna

HM Aréna, dříve ČEZ Aréna, je domovem plzeňských Indiánů, kromě hokeje ale slouží také ke kulturním akcím. Její vznik se datuje až k roku 1950, od té doby však stadion doznal mnoha změn a v současnosti pojme 7536 diváků.

Cestou z Olomouce urazíte opět přibližně 350 km a k parkování můžete využít prostory v Kozinově ulici a u Fakultní nemocnice, které se nacházejí kousek od arény. Cesta vlakem trvá přes čtyři hodiny a od nádraží ke stadionu jezdí přímé linky 13 a 14 (k zastávce Zimní stadion).

Hostům slouží sektor 216 západ a cena vstupného je 100 Kč (další info ke vstupnému).

Jednou ze zajímavostí stadionu je rychlá oprava, kterou podstoupil v roce 1992. Po postupu přes semifinále domácí fanoušci způsobili požár, nicméně s přispěním řady dobrovolníků se jim podařilo opravit halu včas, aby na ní mohli sehrát finálové zápasy s Trenčínem (kterému nakonec podlehli 1:3 na zápasy).

Kohouti odehrají utkání v HomeMonitoring Aréně 12. září a 8. prosince.

FOTO: http://www.hcskoda.cz/

Zimní stadion Ivana Hlinky

⇒ Zimní stadion Ivana Hlinky

Také kořeny litvínovského zimního stadionu sahají hluboko do minulosti, vznikl již v roce 1955 pod názvem Zimní stadion Litvínov a své současné jméno získal v roce 2004 na počest slavného hokejového útočníka a trenéra Ivana Hlinky. Jeho kapacita je 6011 diváků.

Cesta automobilem je dlouhá 342 kilometrů a v blízkosti zimního stadionu je jen malé parkoviště, doporučujeme proto zaparkovat dále a využít městskou hromadnou dopravu. V případě že zvolíte vlak, budete muset nejméně dvakrát přesedat a cesta potrvá přibližně pět hodin. Z nádraží ke stadionu jezdí tramvajová linka č. 4 směr Litvínov, Citadela. Cílová stanice je Litvínov, Stadion.

Pro hosty je vyhrazen sektor S2 hosté, do nějž stojí vstupenky 150 Kč (v případě nákupu přes internet je cena vstupenky 140 Kč. Bližší info na odkaze).

Kohouti odehrají utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky 17. září a 20. prosince.

FOTO: http://www.hcverva.cz/

WERK Arena

⇒ WERK Arena

Zdaleka nejbližším stadionem, kam se Kohouti vypraví v září, je třinecká WERK Arena, která je rovněž nejnovější arénou hostící utkání Tipsport extraligy. Vznikla před pouhými třemi lety a její výstavba stála 700 milionů korun. Pojme 5200 diváků a kromě hokeje se na ní koná také řada dalších sportů, včetně atletiky a tenisu.

Cesta automobilem je dlouhá přibližně 130 km a k parkování je u stadionu vymezeno 580 míst. Vlakem trvá cesta dvě a půl hodiny. Od nádraží k aréně je to necelé dva kilometry, pokud však nechcete jít pěšky, můžete se svézt linkou 712 k zastávce TESCO, která je jen kousek od stadionu.

Hostům je v Třinci vyhrazen sektor D a cena vstupného je 200 Kč. Další informace ke vstupenkám najdete na odkaze).

Kohouti odehrají utkání ve WERK Areně 29. září a 28. prosince.

FOTO: http://www.syner.cz/