Táhl Olomouc k postupu a teď je zpět! Útočník David Ostřížek hlásí návrat

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Těsně před koncem suché přípravy se Olomouci povedl výborný tah. Útok Kohoutů posílí urostlý forvard David Ostřížek, který na Hané působil už v sezóně 2013/2014. Před dvěma lety patřil talentovaný centr k oporám olomoucké ofenzivy a sbíral bod za bodem. Dařilo se mu především v play-off a baráži, kde ve 23 zápasech nasbíral 23 bodů. Pak ale zkusil štěstí v brněnské Komětě, po dvou letech se však vrací zpět.

David Ostřížek, útočník, 25 let

Forvard David Ostřížek začínal s hokejem ve Frýdku-Místku, odkud si produktivního útočníka v juniorce vytáhli třinečtí Oceláři. Také v Třinci patřil vysoký hokejista k tahounům juniorů, v áčku ale tolik prostoru nedostal, a tak putoval do Šumperka a Třebíče. V sezóně 2010/2011 povolali Oceláři Ostřížka zpět, dál ale pomáhal i Třebíči. Zatímco v Horácké Slavii se šikovnému centrovi dařilo, v Třinci se pohyboval na hranici týmu. V sezóně 2013/2014 si ale technicky šikovného hráče všimla právě Olomouc a dohodla se s Oceláři na hostování. Davidu Ostřížek v Olomouci zářil a sbíral bod za bodem, pak ho ale přibrzdilo zranění. V play-off se ale vrátil do hry a výrazně se podepsal pod postup do extraligy, když ve 23 zápasech vyřazovacích bojů a baráže zaznamenal 23 bodů (11+12). Nadějného útočníka si pak vyhlédla Kometa, v prvním roce však Ostřížek s deseti body ve 39 zápasech základní části zůstal za očekáváním, i proto znovu vypomáhal Třebíči. Během druhé sezóny na jihu Moravy odehrál Ostřížek ještě o pár zápasů víc (46 utkání, 7+10), a to i přesto, že v říjnu znovu laboroval se zraněním. V Olomouci by měl působit v rámci přestupu.