Takové výpadky nás stály zápasy už v minulé sezóně, mrzelo Miroslava Kubu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na konci srpna vyrazili junioři podruhé na led soupeře až na Slovensko. V Nitře chtěli navázat na první vzájemný zápas, kdy slovenský výběr porazili jasně 6:2. V odvetě se však Hanákům nepovedla prostřední část, která pak juniory stála celý zápas. Start soutěže se nezadržitelně blíží a Miroslav Kuba si uvědomuje, na čem musí junioři ještě zapracovat. Věří ale, že letošní sezóna bude mnohem lepší než ty předchozí.

Do zápasu s Nitrou nevstoupili Kohouti vůbec špatně, když se už v úvodu trefil nováček Michal Smutný. Domácí ale dokázali ještě do konce první třetiny srovnat. Od druhé dvacetiminutovky pak na ledě dominovala právě Nitra. „Začali jsme dobře a prvních deset minut to bylo super, pak jsme ale úplně přestali bruslit,“ uvědomoval si Miroslav Kuba.

Hanákům se nepovedl začátek prostřední části a třikrát rychle inkasovali. Domácí navíc do konce druhé třetiny zvýšili svůj náskok o další dva góly. „Tak, jak jsme skončili první třetinu, bez bruslení a pohybu, tak jsme začali tu druhou, a tak to bylo až do jejího konce,“ věděl, kde nastal zlom v utkání.

I když junioři po druhé třetině prohrávali už 1:6, nic nevzdali. Do závěrečné části nastoupili jako jiný tým a náskok Nitry okázali alespoň snížit. „V šatně jsme se nahecovali a pobavili o tom, že to tak nejde, že takhle pokračovat nemůžeme. Řekl jsem, že jestli tuto třetinu prohrajeme, dá každý stovku do kasy, a to nás asi dokázalo vyhecovat,“ řekl s úsměvem.

Na domácím ledě dokázali Kohouti Nitru porazit jasně 6:2, co se tedy na Slovensku změnilo? „Doma jsme hráli jako tým, a tak bychom měli hrát i v sezóně. V Nitře jsme hráli jen prvních deset minut, a pak jsme úplně vypadli. Ve třetí třetině se to ale zase zvedlo,“ vracel se k průběhu zápasu olomoucký odchovanec.

Juniorka se během devíti zápasů radovala z výhry jen dvakrát. Na začátku září navíc odstartuje základní část DHL extraligy juniorů a svěřenci trenérů Fialy a Brančíka si uvědomují, že ještě musí zapracovat na spoustě věcí. „Nemůžeme mít výpadky. To nás většinou stojí zápasy. Už v minulé sezóně jsme je měli většinou ve druhé třetině, a to nás vždy stálo zápas. Hlavně toto se musí zlepšit. Musíme hrát celý zápas, a ten má šedesát minut, ne jen třicet nebo čtyřicet. Musíme omezit i zbytečné fauly v útočném pásmu, protože oslabení nám moc nejde a dost v něm inkasujeme,“ měl jasno.

Miroslav Kuba nastupoval většinu přípravy po boku Josefa Podlahy a Martina Pěchy. Druhá lajna byla na ledě k nepřehlédnutí a brankářům soupeře přidělávala pořádné starosti. Nejstarší z útočné trojice si spolupráci velmi chválí. „Jsou to ještě mladí kluci a já sem rád, že jsem si s nimi sedl. S Pepíkem (Josefem Podlahou) jsme někdy hrávali spolu už v minulé sezóně. S Pěchym (Martinem Pěchou) jsem hrál asi posledních osm zápasů minulé sezóny, a byla to pecka. Myslím, že si rozumíme. Doufám, že nás pan trenér nechá spolu a že se bude dařit celou sezónu alespoň tak, jako doteď,“ řekl dvacetiletý hokejista.

Právě olomoucká osmadevadesátka patří k nejzkušenějším hráčům juniorky. Kuba ještě ve starším dorostu plnil roli kapitána, v juniorce pak nosí na dresu áčko. Svou roli ale nepřeceňuje. A jak podle něj vypadá letošní tým? „Asi bych měl jít příkladem,“ smál se. „Jsem jako každý hráč v týmu, nejsem něco víc. Jsem jen starší. Začínáme se dávat dohromady a vypadá to dobře. Mohlo by to fungovat i v sezóně a já doufám, že tato nebude taková jako poslední dvě,“ věřil olomoucký útočník.

Juniorku čekají v posledním utkání Pardubice, které dlouhodobě nepatří k nejlehčím soupeřům. Junioři ale touží po další výhře. „Každý soupeř je těžký, je jedno, proti komu hrajeme. Když ale k zápasu přistoupíme na sto procent, tak se dá hrát s každým,“ dodal rozhodně.