Taktické chyby při střídání nás stály zápas, litoval Martin Vyrůbalík

Kamila Řezníčková, Marek Votke
O L O M O U C – Po vyhraném zápase proti Mladé Boleslavi se Kohouti vypravili za dalším střetnutím do Pardubic. K utkání se vrátil svými slovy kapitán Hanáků Martin Vyrůbalík, který si v zápase připsal jeden plusový bod, pět bodů do Radegast indexu a dvě střely. Bohužel ani jeho příspěvek nestačil a Mora ve východních Čechách prohrála 1:2.

První gól zápasu padl v pardubické přesilové hře, kdy se odražený kotouč dostal na hůl Tomáše Rolinka, který křižnou přihrávkou našel Petra Sýkoru, který se nemýlil. Při inkasované brance byl na ledě i kapitán Martin Vyrůbalík. „Jejich přesilovou hru jsme měli nastudovanou, bylo to trochu i dílo štěstěny. Puk se odrazil od někoho k volnému hráči, já se nestihl vrátit, protože jsem vyrazil na mantinel a Petr Sýkora to umí trefit. Byla to široká přihrávka přes celé pásmo a trefil to přesně. Samozřejmě, že jsme věděli, že to takhle hrají, tohle je věc, která by se stávat neměla, ale nedá se nic dělat,“ vrátil se k prvnímu zásahu Dynama.

V průběhu utkání měli Kohouti sedm vyloučených hráčů, dvakrát pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. „Víme, že nesmíme být tolik vylučovaní, nemáme příliš dobrá oslabení. Ale bohužel je to opačně. My jsme tam udělali taktické chyby při střídání a to nás stálo zápas,“ hodnotil nedisciplinovanost rodák z Hodonína. „Ale myslím, že Pardubice měly daleko víc šancí než my, šlo vidět, že chtěly vyhrát mnohem více než my. Náš tým byl dnes nějaký malinko zatažený, již od první třetiny. Nijak se to nezlomilo, ani v druhé třetině. Přesilovkami jsme si, bohužel, nepomohli, takže dnes jsme si nezasloužili bodovat,“ dodává.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Hanákům se nedaří v produktivitě, jen dvakrát dokázali vstřelit soupeři více než tři góly, naposledy to bylo druhého října proti Chomutovu, kdy se trefili čtyřikrát. „Já ani nevím, kdy jsme dali více než tři góly, nepočítám to. Je ale jisté, že jsme teď mnoho gólů nedali. Ani venku, ani doma, takže na tom musíme zapracovat. Stále na tom pracujeme, ale je to bídné,“ komentoval střeleckou formu Kohoutů.

„Dnes jsme si ani víc než jeden gól nezasloužili, protože jsme po tom dostatečně nešli. Musíme se teď hodně dobře připravit na Vary. Víme, že jsou na nás nabuzené,“ burcuje před nedělním zápasem.

Po šestnácti odehraných zápasech se Olomouc nachází v tabulce na desátém místě s dvaceti body. Náskok na jedenáctý Zlín činí pouhý bod. Jak se na blízkost pozic pro play out dívá kapitán? „Pád do poslední čtyřky nás nyní nestraší, sezona je ještě dlouhá, ale nikoho nebaví prohrávat. Teď je potřeba soustředit se zápas od zápasu. Důležitost bude stoupat, zápasů bude přibývat. Budeme muset vyhrávat a dávat góly, daleko více gólů. Proti Pardubicím se nám nepodařilo si vytvořit šance, takže jsme ani neměli z čeho dát branku,“hodnotil hráč s číslem třicet sedm na dresu.