Tisková konference: Mora zná nového kapitána i brankářskou jedničku, Veneru trápí marodka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zhruba týden před startem extraligy se znovu konala tisková konference olomouckého klubu. Zástupci vedení, oba trenéři a tři zástupci hráčského kádru, a to Martin Vyrůbalík, Pavel Skrbek a Jan Eberle se sešli v Olomouc CITY, aby přestavili novinky a novinářům odpověděli na dotazy. Novým kapitánem A-týmu byl jmenován obránce Martin Vyrůbalík. Generální manažer pak vyvrátil spekulace o prodeji klubu. PODÍVEJTE SE NA VIDEOZÁZNAM TISKOVÉ KONFERENCE.

Novým Kapitánem Martin Vyrůbalík

Stejně jako v minulém roce, i tentokrát se zástupci vedení klubu, trenéři Zdeněk Venera a Jan Tomajko a tři zástupci hráčského kádru, a to nový kapitán týmu Martin Vyrůbalík, Pavel Skrbek a Jan Eberle sešli v kinovém komplexu Cinestar v Olomouc CITY k předsezónní tiskové konferenci. Po zahájení se jako první ujal slova generální manažer klubu Erik Fürst, který poděkoval za podporu v uplynulé sezóně a přípravných zápasech.

Noví partneři, nový navigační systém a drobné rekonstrukce stadionu

K poděkování se připojil i marketingový manažer Mario Cartelli, který zároveň zdůraznil, že na zimním stadionu proběhlo během letní pauzy hned několik úprav. Fanouškům jistě usnadní orientaci na stadionu nový navigační systém, kdy v chodbách najdou olomoučtí hokejoví nadšenci nové červené cedule s označením sektorů a šipkou, která je do sektoru zavede. Vyměněny byly i sedačky. Kromě bočních sektorů tak diváci mohou nově sledovat hokej z pohodlných červených sklápěcích sedaček.

Během letní přípravy byly vyměněny i vchodové dveře na stadion. Marketingový manažer pak rád oznámil, že většina sponzorů (asi 90 %) zůstává partnery klubu i pro nadcházející ročník. Klub získal i několik nových sponzorů, jako jsou například Levior s. r. o., Insta s. r. o., Exekuce.cz, Sezako s. r. o., pánské obleky Bandi, Ondrstroj a. s., Eurohard s. r. o., Electroworld a další.

Kohouti budou spolupracovat s neziskovými organizacemi, čeká je i retro zápas

Olomoucký klub bude v nové sezóně spolupracovat s Tyflo centrem, které podporuje nevidomé nebo Společností pro ranou péči, která pomáhá rodinám s handicapovanými dětmi. Další novinkou je zápas v retro dresech, který se pořádá v rámci oslav 60. klubu. Utkání je naplánováno na 13. listopadu, kdy do Olomouce zavítá brněnská Kometa.

Přestaveny byly také nové dresy, kde barevný pruh na ramenech již nesahá až k zápěstí, u krku jsou navíc šňůrky. Pro jména hráčů byl zvolen nový font. Na lemu dresu pak najdeme logo k šedesátému výročí olomouckého klubu.

Generální manažer vyvrátil spekulace o prodeji klubu

Generální manažer poté vyvrátil spekulace o prodeji klubu a zopakoval, že rozhodnutí Jiřího Dopity vzdát se pozice asistenta hlavního trenéra u A týmu respektuje. Legenda českého hokeje odchází z osobních důvodů. Veškeré spekulace jsou neoprávněné. Jiří Dopita podle jeho slov neodchází ve zlém.

Brankářskou jedničkou bude Branislav Konrád. Olomouc ale trápí marodka

Slovo dostal i hlavní trenér Zdeněk Venera, který řekl, že hlavním cílem týmu zůstává vyhnout se baráži. Kádr Kohoutů je podle jeho slov kvalitní. Jedničkou pro sezónu bude Branislav Konrád. Zkušený trenér však podotkl, že by byl nerad, aby se z postu jedničky stalo dogma. Brankáře se nebrání kdykoliv v průběhu sezóny vystřídat. Zdůraznil, že záležet bude především na výkonech týmu.

Kohouty trápí poměrně rozsáhlá marodka. V obranných řadách zatím chybí Alex Rašner, který však už začal trénovat. Druhým zraněným obráncem je Robin Staněk. V útočných řadách dlouhodobě trenéři nemůžou počítat s Romanem Rácem, Jakubem Mataiem a Adamem Zemanem. Mimo hru je momentálně i Matěj Pekr.

Podle Zdeňka Venery je kvalitně obsazen post brankářů i obránců, v útočných řadách by ale rád viděl výraznější první lajnu. Současně si však uvědomuje, že posilování týmu je nyní spíše nereálné. Jak sám řekl, noví „mladí Paterové“ či Čajánkové musí vyrůst z hráčů současného kádru.