Tisková konference: Navážeme na loňskou sezónu a chceme dávat více gólů

Tomáš Pavlica, FOTO: Karolina Martinková, VIDEO: David Jahoda
O L O M O U C – Sezóna se již kvapem blíží, a proto se již tradičně sešlo vedení klubu a hráči na předsezónní tiskové konferenci. V Olympii Olomouc byly novinářům a fanouškům představeny novinky pro následující sezónu 2016/2017. Vedení klubu, trenér i kapitán Martin Vyrůbalík vyjádřili přání, aby následující sezóna, která se ponese ve znamení oslav osmdesátého výročí extraligy, byla alespoň minimálně stejně úspěšná jako ta loňská, ve které se klub dostal do play-off a byl jedním z největších překvapení sezóny.

Na začátku tiskové konference promluvili jednatel Jan Tomajko a generální manažer Erik Fürst. Oba vyjádřili spokojenost s minulou sezónou a zmínili pohyb v kádru, který by však neměl mít dopad na umístění. Naopak by podle generálního manažera mělo dojít ke zkvalitnění výkonů. Kádr byl posílen o útočníky Buriana, Fořta, Juraje Mikúše, Ostřížka, Protasenju a Strapáče. Z juniorky přišel Jakub Galvas a na střídavé starty jsou Zeman a Jergl.

Vedení klubu také upozornilo na nové sedačky, které by měly zpříjemnit sportovní zážitek na olomouckém zimním stadionu. Nové monitory na pokladnách urychlí odbavení fanoušků při koupení lístků. Zázemí vylepší i nové LED obrazovky přímo na stadionu.

Dresy z minulé sezóny se prakticky nezměnily, jen na zádech přibylo logo nového sponzora, firmy Sigma. Další změnou je logo k osmdesátému výročí založení extraligy. „Toto výročí se ponese celým extraligovým ročníkem, nejvýznamněji se bude slavit v lednu,“ podotkla marketingová manažerka Zuzana Němcová.

Ta také ocenila přínos partnerů. Prakticky všichni sponzoři prodloužili smlouvy, někteří rozšířili spolupráci a přibylo i několik nových. Podle Erika Fürsta byl rozpočet navýšen o několik procent a nové příchody se na něm nijak negativně neprojevily.

Trenér Zdeněk Venera se velmi těší na novou sezónu. „Doufám, že fanoušci se těší minimálně stejně jako já a hráči,“ projevil nadšení trenér A-týmu. Chtěl by navázat na loňskou sezónu jak výkony, tak umístěním. Cílem je pro něj zůstat v klidných vodách tabulky bez nějakého zbytečného stresu. „A mým soukromým přáním, které je ale asi přáním všech, je, abychom dávali více gólů a hráli atraktivně,“ svěřil se trenér Venera.

Kapitánem stejně jako v loňské sezóně bude Martin Vyrůbalík. Ten zejména doufal v neutuchající přízeň fanoušků. „To, jak fandili loni, třeba i za stavu 1:8, a druhý den přišli opět na zápas nás podpořit, to bylo fantastické,“ vzpomínal na loňské play-off kapitán. Myslí si, že tato sezóna bude těžší než minulá, podle jeho slov na Kohouty už budou soupeři nachystaní. Přesto doufá ve stejně dobré výsledky a věří, stejně jako trenér, že Olomouc bude dávat více gólů.

Trenér Venera ocenil také příchod fyzioterapeutky Nikoly Javůrkové, která by měla pomoci kádru v předcházení zraněním. I tyto malé kroky by měly pomoci ke stejně dobrému umístění klubu jako v loňské sezóně.