Trápíme se v koncovce, truchlil po prohře Petr Strapáč

Kamila Řezníčková, Jan Šimek
O L O M O U C – Ani v pátém zápase po návratu do extraligy nedokázali Hanáci získat na ledě Ostravar arény ani bod. Kohouti v utkání vedli, když dokázal využít přesilovou hru František Skladaný, ale žádnou další branku nepřidali, oproti tomu domácí ano, a proto si Olomoučtí z Ostravy nevezou žádné body. Vítkovický odchovanec Petr Strapáč nastoupil poprvé na vítkovickém ledě v pozici soupeře. V zápase nastřelil tyčku, připsal si tři hity, ale žádný kanadský bod.

V letošní sezoně se Olomouc trápí v koncovce, celkově nastřílela svým soupeřům jedenapadesát branek, což je druhé nejnižší číslo v celé extralize. „Bylo znát, že se nám v koncovce nedaří, bohužel, dali jsme jen jeden gól. V první třetině za stavu 1:0 jsme měli nějaké šance, já jsem trefil tyčku,“ hovořil o odehraném utkání Petr Strapáč. „V zápasech se nám nedaří odskočit alespoň na dvoubrankový rozdíl, abychom měli trošku klidu. Ve druhé třetině Vítkovice srovnaly, ve třetí využily přesilovou hru, posléze už si to pohlídaly. Domácí dali třetí branku a bylo víceméně po zápase. I když jsme tam měli dlouhou přesilovku, ještě zvýhodněnou, kdy jsme hráli šest na čtyři. Bohužel se nám nepodařilo skórovat a nevezeme si žádný bod,“ dodává olomoucký útočník.

V první třetině olomoucká jednačtyřicítka nastřelila tyč, ve druhé periodě v přečíslení mířila nad vítkovickou branku. „Takové šance musím dávat, to byla pozice přímo mezi kruhy, co víc si přát, měl z toho být gól a mohli jsme jít do vedení, takhle byl stav stále 1:1 a bohužel Vítkovice nemají špatné přesilovky, což se potvrdilo,“ vrátil se k nevyužitým šancím rodák z Ostravy.

Doposud Petr Strapáč naskakoval na ostravském ledu za domácí tým, tentokrát si poprvé vyzkoušel roli hostujícího hráče. „Bylo to trošku zvláštní, přišlo mi to jako úplně jiný stadion, když jsem hrál na hostující straně. Hrálo se mi poměrně dobře, ale mrzí mě, že nevezeme žádné body,“ zhodnotil novou situaci.

⇒ Útočník Petr Strapáč

V prvním vzájemném zápase nedovoleně atakoval kapitána Vítkovic Jana Výtiska, za což dostal vyšší trest a následně ještě stopku na čtyři zápasy. „Je pravda, že po trestu jsem byl opatrnější, nikdy jsem nedostal vyšší trest, distanc už vůbec ne, takže jsem to měl trochu v hlavě. Ale myslím si, že nyní již hraji stejně jako dříve a určitě v tom nebyl žádný úmysl, byla to nešťastná náhoda a teď se to, doufám, nebude dlouho opakovat,“ vyjádřil své pocity ohledně hry do těla soupeřů.

Od postupu do extraligy nedokázali Kohouti ve Vítkovicích vyhrát, ani v pátém zápase si nepřipsali žádný bod. „Nevím, čím to je. Myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, v některých úsecích hry jsme domácí i přehrávali, ale bohužel, ta koncovka, v té se trápíme, což se potvrdilo. Před zápasem jsme slyšeli, že Mora má tuto nelichotivou sérii, chtěli jsme ji zlomit. Mám pocit, že jsme k tomu neměli daleko, abychom si odvezli alespoň bod,“ konstatoval po prohraném utkání.

Petr Strapáč si za Olomouc připsal v jednadvaceti zápasech pět gólů, pět minusových bodů za účast na ledě, třicet hitů a sedmnáct zblokovaných střel. „První čtvrtina nebyla špatná, po distanci to mohlo být lepší, trošku se trápím v koncovce, takže doufám, že to brzy prolomím a pomohu týmu i produktivitou,“ hodnotil svou dosavadní bilanci sedmadvacetiletý útočník.