Trenéři asi budou naštvaní, když padlo tolik branek, smál se Tomáš Fořt

Michal Sedláček, Martin Vavruša
Z L Í N – Za sedmým přípravným utkáním vyrazili Kohouti na led zlínských Ševců, kde po osmigólové přestřelce dokázali udolat domácí tým 5:3 a konečně tak prolomili sérii pěti porážek v řadě. Dvěma asistencemi se přitom blýskl i bývalý zlínský hráč Tomáš Fořt. „Bylo načase zjednodušit hru, moc jsem se s tím trápil,“ vysvětlil útočník, který od letošního léta obléká olomoucký dres.

Podruhé za čtrnáct dní se Tomáš Fořt na ledě představil proti svému bývalému klubu. Tentokrát však musel vyjet s Kohouty na Zimní stadion Luďka Čajky. „Už doma, když jsme hráli proti Zlínu, bylo to docela zvláštní. Teď jsem se hlavně těšil na zlínský zimní stadion. Dlouho jsem tam nebyl a návrat jsem si moc užil,“ řekl hráč, který loňskou sezónu završil v Šumperku.

Hanáci v zápase dvakrát prohrávali, pokaždé však dokázali vyrovnat a nakonec otočili na konečných 5:3. Především druhá třetina byla pro diváky velmi atraktivní, poněvadž nabídla hned pět branek. „Zápas měl dobré tempo, padalo hodně gólů. Divák si přišel na své, ale trenéři asi budou naštvaní. Do třetí třetiny jsme pak už šli s tím, že si vyzkoušíme obranu a za každou cenu nesmíme dostat gól, což jsme zvládli,“ pronesl spokojeně olomoucký útočník.

Kohouti tak přerušili pětizápasovou sérii porážek, z ní si ale těžkou hlavu nedělali. „Většinou jsme prohráli o gól. To ne, že by nás soupeři přehrávali, ale nám se nedařilo vstřelit branku. Tentokrát jsme šli do třetí třetiny ve vedení, tak jsme to chtěli za každou cenu udržet,“ vysvětlil bývalý zlínský hráč.

Proti Zlínu si Fořt připsal dvě asistence, když přihrál Holcovi na jeho první i druhou branku. „Doteď se mi moc nedařilo, a říkal jsem si, že už se s tím moc trápím, tak jsem zkusil trochu zjednodušit hru a musím říct, že to pomohlo. Našemu útoku se celkem dařilo, dali jsme tři góly,“ těšilo dvoubodového Tomáše Fořta.