Tři body by byly lepší, za dva jsme ale šťastní, usmíval se Jan Eberle

Zuzana Spurná, Martin Stebel
O L O M O U C – Kohouti se v prvním vzájemném utkání s Třincem představili na ledě Ocelářů. A v prostorách WERK ARENY se Olomouci dařilo. Hanáci sice dvakrát dotahovali, pak dokonce vedly. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých na třineckého brankáře vyzráli tři z hostujících hráčů. K obratu v utkání však už ve 12. minutě zavelel Jan Eberle, který s Třincem poprvé srovnal krok. Zároveň si tak připsal svůj první letošní gól.

Kohouti v utkání s Třincem dvakrát dotahovali, pak i vedli. Rozhodnout i vítězi nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých třikrát překonali brankáře soupeře Olomoučtí a mohli se radovat ze zisku dvou bodů. Co bylo ale klíčem k vyrovnané bitvě s Oceláři? „Měli jsme hodně protiútoků, ze kterých padly góly. Jindy si na tom vylámeme zuby, tentokrát z toho ale naštěstí byly body,“ oddechl si Jan Eberle.

Hanáci si byli vědomi ofenzivní síly svého soupeře, sami se tak museli soustředit především na kvalitní obranu. „Podle toho, jak teď Třinec hraje útočný hokej, jsme my museli vycházet z pevné obrany. Povedlo se nám ale párkrát utéct,“ vrátil se k průběhu utkání.

⇒ Útočník Jan Eberle

Olomouc si zahrála hned několikrát přesilovou hru, početní výhody ale tentokrát zůstaly nevyužity. „Musím říct, že hrál Třinec dobře oslabení a nedával nám moc prostoru dýchat, tentokrát nás to ale mrzet nemusí,“ řekl.

Jako z Kohoutů se mezi střelce zapsal právě Jan Eberle, který srovnal už ve dvanácté minutě krok na 1:1. Velký podíl na gólu měl i benjamínek týmu Jakub Galvas. „Našel mě parádně,“ chválil svého spoluhráče. „Věděl jsem, že mám čas, viděl jsem místo na jeho levé straně, tak jsem zkusil vystřelit a konečně to tam padlo,“ usmíval se olomoucký útočník.

Po šedesáti minutách svítilo na světelných tabulích nerozhodné skóre, které Hanákům zajistilo alespoň bod. Kohouti však znovu prokázali, že i oni umí silné soupeře zaskočit a po bezbrankovém prodloužení následovala individuální disciplína. V té zazářili Sundher, Burian i Ostřížek a Olomouc si tak do tabulky mohla připsat dva body. A že jsou pořádně cenné si uvědomuje i Eberle. „Po tom, jak se vyvíjel zápas, jsme určitě spokojení. Tři body by byly samozřejmě lepší, ale za dva můžeme být šťastní,“ uvědomoval si hokejista nosící na dresu číslo patnáct.

dvou domácích prohrách si Hanáci spravili chuť na ambiciózním soupeři, který tak jako téměř každý rok pokukuje po zisku titulu. Že by se ale Hanákům dařilo hlavně proti silným soupeřům? „Nemyslím si to. Spíš jsme proměnili šance, které jsme měli nebo alespoň většinu z nich. To nás bohužel stálo body se Zlínem nebo i s Hradcem. Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon i v těch dvou domácích zápasech, jen jsme nedali góly,“ tvrdilo pravé křídlo.

Takové utkání může Olomouci znovu pomoci k dobrým výsledkům. Po utkání s Třincem zůstávají Kohouti v pětičlenné skupině týmů, které mají ve vyrovnané tabulce extraligy na svém kontě devět bodů. Eberle však zůstává nohama na zemi. „Mít o deset bodů víc, tak je herní pohoda, takhle ale zatím moc být nemůže. Určitě je to zase výsledek k odražení a teď to musíme doma potvrdit se Spartou. Necháme tam všechno a budeme se snažit získat tři body,“ řekl rozhodně.