Tři body za víkend jsou dobré, shodli se David Nesvadba a Dominik Bauer

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Desáté a jedenácté kolo juniorské extraligy přivedlo na olomoucký led dva týmy, které to od sebe nemají moc daleko. Prvním soupeřem Kohoutů byly favorizované Vítkovice. Hanáci ovšem dokázali v napínavém duelu vybojovat tři body. O den později hostili Třinec. I s Oceláři dokázali junioři odehrát vyrovnané utkání, mladé talenty Olomouce ale zradila koncovka, a tak se z gólu radovat nemohli. Tři body ze dvou těžkých zápasů ale berou jako úspěch.

Celý tým odvedl proti Vítkovicím dobrou práci

Vzhledem ke změnám v systému juniorské soutěže, odehráli mladí Kohouti v pátek už desáté kolo. Na led plecharény zavítaly Vítkovice, které se v tabulce umístily jako druhé. Hanáci tušili, kdo je favoritem utkání, bojovností ale dokázali strhnout vítězství na svou stranu. „Snažili jsme se jako celý tým, dřeli jsme a tahali za jeden provaz. Hráli jsme dobře a málo faulovali, takže si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Taková výhra nám může pomoci do dalších zápasů, zvedne nám sebevědomí. Zvítězili jsme nad týmem, který je mezi prvními v tabulce, což je jen dobře pro další zápasy,“ věděl David Nesvadba.

⇒ Obránce David Nesvadba

I přes to, že v tabulce jsou mezi Olomoucí a Vítkovicemi poměrně velké rozdíly, červenobílí dokazovali, že dokážou hrát s každým. Atraktivní hokej musel bavit jak hráče, tak fanoušky. Akce střídala akci, a tak se nenudili ani brankáři. Jakub Urbisch v bráně doslova čaroval, předvedl 48 přesných zásahů a nestačil pouze na jedinou střelu. „Rozhodně to nebylo jednoduché utkání. Kuba Urbisch nás ale podržel, chytal dobře a my mu za to chceme poděkovat. Celý tým ale odvedl dobrou práci, skákali jsme do střel, dařilo se nám,“ ocenil výkon týmu osmnáctiletý hokejista.

Na druhé straně se síť za Waneckim rozvlnila dvakrát a paradoxně to byli obránci, kteří v přesilových hrách prostřelili vítkovického brankáře. Nejprve se trefil právě David Nesvadba, o chvíli později jej následoval Aleš Jeklič. „Je to spíš štěstí, obránci teď moc gólů nedávají. Aleš Jeklič to trefil pěkně do šibenice a mně hezky nahrál na modrou Mates (Matěj Pavlovský). Nějak to tam spadlo,“ smál se.

Bek domácích se v letošní sezóně prosadil poprvé. Přesnou mušku navíc prokázal v den, kdy slavil své osmnácté narozeniny. Měl tak další důvod k oslavám. „Důvod je, ale máme před sebou ještě zápas s Třincem, takže oslavy budou s rodinou možná až po utkání s Oceláři,“ odkládal oslavy plnoletin bek nosící dres s číslem čtyři.

Hráli jsme bojovně, týmově, jen škoda, že nám tam nic nespadlo, nakoplo by nás to

O den později čelila Mora největšímu rivalovi svého předchozího soupeře, a to Třinci. Hokejisté s drakem na dresech se drželi na osmém místě těsně za Olomoucí. Oba týmy od sebe dělilo jen horší skóre Třineckých, a tak šlo v podstatě o šlágr kola. I s Oceláři hráli Kohouti dlouho vyrovnanou hru, tentokrát to ale byli hosté, kteří během necelé půlminuty dvakrát skórovali.

Hanáci se marně snažili překonat Svobodu, naopak Třinec upravil skóre na konečných 3:0 ve svůj prospěch střelou do prázdné brány. „Asi do poloviny zápasu jsme hráli vyrovnaně, ale ke konci druhé třetiny nám začaly docházet síly. Dostali jsme dva góly po našich hrubých chybách a i přes to, že jsme se to ve třetí třetině snažili dotáhnout, nepovedlo se nám to,“ mrzelo Dominika Bauera.

⇒ Útočník Dominik Bauer

Z celkového herního projevu domácích ale zklamaný nebyl, do dalších zápasů je totiž na čem stavět. „Hráli jsme bojovně, týmově, jen škoda, že jsme nedali nějaký gól, to by nás asi nakoplo. Třeba bychom dali i druhý a vyrovnali. Pro nás je to určitě úspěch, protože soutěž je strašně vyrovnaná a každý bod se počítá, obzvlášť s těžkými soupeři. Tři body za víkend jsou dobré,“ tvrdil rozhodně olomoucký forvard.

V zápase s Oceláři tolik velkých příležitostí ke skórování k vidění nebylo, právě Dominik Bauer si ale jednu z mála gólových šancí vytvořil. „Myslím, že mi to Kony (Martin Konečný) dával na střed, já z jedničky střílel, ale bohužel jsem přestřelil bránu. Letělo to kolem hlavy gólmana, takže škoda, že to tam nespadlo,“ litoval své neproměněné šance.

Mladý útočník ale ocenil výkony maskovaného muže Kohoutů, který stejně jako v utkání s Vítkovicemi, hodně podržel tým. Tentokrát se ve statistikách Urbische a kolonce počet zásahů objevilo číslo 33. „Urbi (Jakub Urbisch) chytá výborně. Má skvělé zákroky, kterými nás drží, díky němu nedostáváme góly, i když to v obraně někdy vázne,“ chválil olomouckého brankáře dvacetiletý hokejista.

Naopak si ale všiml jedné zvláštnosti, která hokejistům s kohoutem na dresu komplikuje cestu k zisku bodů. Zatímco jedinými úspěšnými střelci v zápase s Vítkovickými byli obránci, proti Třinci se nedokázal prosadit nikdo z Olomouckých. „Musíme víc střílet, cpát se do brány. My útočníci jsme už 120 minut nedali gól, a to je špatně. Nemůžeme spoléhat na obránce, kteří to vystřelí,“ burcoval hráč s číslem 14 na zádech.