Tři čistá konta a ocenění Kohout měsíce! Únor patřil Branislavu Konrádovi

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Únor je minulostí, my se k němu však ještě na okamžik vrátíme. Kohouti v tomto měsíci nastoupili k devíti zápasům a v pěti z nich si dokázali připsat tříbodové vítězství, z Hradce Králové se potom vraceli s bodem jedním. Na Vás bylo vybrat hráče, který se na těchto úspěších nejvíce podílel, a s 403 hlasy jste za Kohouta měsíce února zvolili Branislava Konráda, který tak ocenění získal podruhé v řadě.

Postoupit do play-off se Kohoutům nakonec nepodařilo, v závěru však předvedli úžasnou stíhací jízdu a vyřazovací boje jim unikly jen o vlas. Nemalý podíl si na tom připsal Branislav Konrád, který si v posledních šesti zápasech připsal hned tři čistá konta a podruhé v řadě získal ocenění Kohout měsíce. „Velmi mě to těší a jsem rád, že jsem obhájil toto ocenění. Ten závěr byl z naší strany fakt výborný, celý tým podal skvělý výkon, i když jsme měli spoustu chlapců zraněných. Bojovali jsme do poslední chvíle o play-off a škoda, že nám to nevyšlo,“ vážil si ocenění Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

V celém průběhu soutěže měli Kohouti poněkud nestabilní výkony, teprve v závěru přišlo období, kdy poráželi jednoho soupeře za druhým a dotahovali se na desítku. „Těžko říct čím to mohlo být. Možná nás tlačily nějaké obavy z baráže, protože jsme neměli velký náskok na poslední dva týmy. V podstatě jsme si řekli, že nemáme co ztratit, jdeme od zápasu k zápasu, chceme se dostat do té desítky a mnoho nakonec nechybělo,“ hodnotil poslední utkání základní části slovenský brankář.

V hlasování o Kohouta měsíce Konrád opět jednoznačně dominoval, nenechali se ale zahanbit ani Roman Vlach s Jakubem Galvasem, kteří oba překonali hranici sta hlasů, první jmenovaný dokonce téměř dosáhl na tři sta. „Vlašák (Roman Vlach) měl vynikající formu od chvíle, kdy přišel ze Zlína, a velmi nám pomohl. Galus (Jakub Galvas) v jeho věku a za to jak hrál celou sezónu, tak si to určitě zasloužil. Ale bude si muset počkat, příští rok určitě párkrát vyhraje,“ dodal se smíchem hráč s dvaačtyřicítkou na zádech.

Konrád podával také letos skvělé výkony, ale ani on se nevyhnul krátkému výpadku z formy. „To prostě tak bývá, že jednou to jde líp, jednou hůř, tím si každý projde v kariéře, v sezóně. Já jsem se snažil dělat věci tak jako předtím a v podstatě jsem měl stále důvěru trenérů, tak jsem rád, že se mi pak zase začalo dařit,“ vracel se k poklesu výkonů držitel šesti čistých kont z letošní sezóny.

Ačkoliv k postupu do play-off závěrečná jízda Kohoutů nestačila, pomohla jim aspoň získat jistotu setrvání v Tipsport extralize, boje o play-out jsou už jen formalitou. „Je trochu těžší se namotivovat na zápasy, ale když dostanou víc místa mladí kluci, tak je to zase o něčem jiném. Je potřeba to odehrát, brát to jak to je a postavit se k tomu zodpovědně, už kvůli lidem, kteří nás chodí podporovat a podporovali nás i celou sezónu,“ věděl rodák z Nitry.

Soupeřům ale podle jeho názoru motivace nechybí. „U Pardubic a Karlových Varů se nedá říct, že by o nic nehráli. Samozřejmě se Zlínem zas tak o moc nejde, takže to možná není tak vyhecované, ale s těmi Vary a Pardubicemi jsou zápasy o to těžší, že oni potřebují hrát a potřebují vyhrávat, aby měli sebevědomí do baráže,“ řekl Kohout měsíce února, Branislav Konrád.

Kohout měsíce února – TOP FIVE

1. Konrád Branislav 		403 bodů