Turnaj Fan clubu HCO vyhrála stará garda Mory

Petr Pelíšek, olomoucstred.naseadresa.cz
O L O M O U C - Na závěr přípravy prvoligových hokejistů HC Olomouc se odehrál tradiční fotbalový zápas hráčů Mory proti fanouškům. Letos to ale bylo jinak. Poprvé se hrál turnaj o Putovní pohár Fan Clubu HCO. Premiérovým vítězem se stal jeden ze tří týmů, které do turnaje vyslali hokejisté Mory.

Na turnaji, který se hrál na umělé trávě ve Slavoníně, startovalo celkem devět týmů. Tři z nich poskládala Mora. HC Olomouc reprezentovali bílí, oranžoví a červení, mužstva byla rozdělena podle věkových kategorií, bílý mančaft vystupoval pod hlavičkou stará garda Mory. A právě ten se stal celkovým vítězem. Za bílé nastoupili mimo stabilní hráče prvoligové Mory i asistent Jan Tomajko a majitel HC Olomouc Jiří Dopita.

A právě Dopita tým dotlačil k vítězství, V semifinále měla stará garda kousek od vyřazení. Dopita pár sekund před konce srovnal, pak si vzal brankářské rukavice a vychytal penaltový rozstřel. Ale výsledek, to nebylo ve čtvrtečním slavonínském podvečeru to nejdůležitější. „Šlo o to, abychom se setkali s fanoušky. Bylo jich tady dost, takže tato akce splnila svůj účel,“ řekl Jiří Dopita.