Útočník Roman Rác obleče slovenský reprezentační dres! Byl nominován na turnaj v Německu

O L O M O U C – Útočník olomoucké Mory Roman Rác, který je se 17 body nejproduktivnějším hráčem Olomouce, poprvé ve své kariéře obleče reprezentační dres Slovenska! Ve středu 29. října byl hlavním koučem slovenského národního hokejového týmu Vladimírem Vůjtkem nominován na Německý pohár, který odehrají Slováci v Mnichově od 4. do 9. listopadu. Jejich soupeři budou týmy Německa, Kanady a Švýcarska.

Poprvé se mladý slovenský útočník Roman Rác, který už několik sezón po sobě hájí barvy olomoucké Moty, podívá do kabiny národního mužstva! Pozvánka však nebyla příliš překvapující, vždyť Rác ve své nováčkovské sezóně v extralize zatím zaznamenal 17 bodů ve 14 zápasech. „Pocity jsou jenom pozitivní, jsem za to moc rád. Splnil se mi další sen,“ řekl Rác poté, co se dozvěděl nominaci.

⇒ Útočník Roman Rác

Trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek se objevil v Olomouci na jednom ze zápasů extraligy. Osobně sledoval i poslední venkovní utkání Kohoutů. „Když byl na domácím zápase, tak jsem nehrál. Pak byl ještě teď naposledy ve Zlíně, ale vůbec jsme se nepotkali,“ prozradil „Ráček“.

Na Německém turnaji, kterého se Slováci zúčastní, budou hrát i celky domácího Německa, Kanady a Švýcarska. Rác se zápasů s nimi nemůže dočkat. „Těším se, bude to samozřejmě o něčem jiném. Budou to pro mě nové zkušenosti. Doufám, že se nebudu moc dlouho hledat a že mi to půjde. Alespoň tak, jako nyní v Olomouci,“ konstatoval.

Ještě předtím, než vyrazí Rác se slovenskou reprezentací do Mnichova, odehraje společně s Kohouty ještě dva domácí zápasy. Mora přivítá Kometu Brno a Pardubice. Nebude Rác uhýbat ze soubojů, aby se před reprezentační premiérou nezranil? „To si myslím, že vůbec. Podle mě se to ani nedá moc ovlivnit. Musím být do těch zápasů dobře nachystaný, potom se mi nic nestane. Dám do toho všechno jako vždycky. Vůbec nad tím tímto způsobem nepřemýšlím,“ nechal se slyšet muž s číslem 89.

Nominace slovenského národního týmu na Německý pohár (Mnichov):

Brankáři: Július Hudáček (Örebro/SWE), Branislav Konrád (Trenčín).
Obránci: Peter Čerešňák (Vítkovice), Marek Ďaloga (Sparta Praha), Adam Jánošík (Košice), Oldrich Kotvan (Zlín), Lukáš Kozák (Trenčín), Juraj Mikuš (Sparta Praha), Ivan Švarný (Dinamo Minsk/KHL), Juraj Valach (Slavia Praha).
Útočníci: Martin Bakoš (Liberec), Dalibor Bortňák (Zvolen), Lukáš Cingel (Sparta Praha), Rastislav Dej (Hradec Králové), Vladimír Dravecký (Třinec), Adam Lapšanský (Košice), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/BLR), Tomáš Marcinko (Pardubice), ROMAN RÁC (Olomouc), Dávid Skokan (Hradec Králové), Ján Sýkora (Plzeň), Roman Tománek (Nitra), Michael Vandas (Vítkovice), Marek Viedenský (Hämmeenlinna/FIN).

Program slovenské reprezentace na Německém poháru:

Pá 7. listopadu, 16:30: Slovensko – Kanada
So 8. listopadu, 16:15: Slovensko – Německo