V úterý znovu na hokej, do Olomouce míří Plzeň

Martina Sikorová
O L O M O U C – Po nevydařeném zápase v Mladé Boleslavi se Kohouti vrací na svůj led a v úterním duelu změří síly s Plzní. Tu už letos jednou porazili. Právě na ledě stadionu, kde sídlí klub patřící hokejové legendě Martinu Strakovi, se Olomouckým podařilo poprvé urvat tři body ve venkovním utkání. Budou se z vítězství radovat i podruhé? Zápas začíná na olomouckém zimním stadionu v úterý od 18:00.

Po sérii zápasů na domácím ledě zamířili Olomoučtí opět na hřiště soupeře a to do Mladé Boleslavi. Duel dvou nováčků nabídl velké množství vyloučení a v polovině třetí třetiny prohrávala Mora už o čtyři branky, nakonec ale dokázala dvě minuty před koncem nepříznivý výsledek zmírnit.

⇒ Útočník Peter Zuzin

„V podstatě jsme si za hodně vyloučení mohli sami. Hráli jsme mnoho oslabení, což narušilo celý herní koloběh, skoro se nehrálo pět na pět. Měli jsme přesilovky jak my, tak oni. Jde ale o to, že to spíš naruší celý rytmus formací. Někteří hráči se pak na led dostávají více, jiní zase méně a musejí tvrdnout na střídačce,“ vysvětluje Peter Zuzin.

Kohouti věděli, kde v utkání s Mladou Boleslaví udělali největší chybu. Body je totiž stála především řada vyloučení. Co se tedy musí do příštího zápasu změnit? „Musíme na tento zápas zapomenout a hlavně se poučit z chyb. Nesmíme být tak často vylučovaní, musíme hrát disciplinovaněji. V rovnoměrném počtu hráčů na ledě jsme silní, a jen to nás může dovést k úspěchu,“ má jasno čtyřiadvacetiletý útočník.

Teď už se ale Kohouti opět vrací na domácí led a v úterý přivítají před svými fanoušky plzeňskou Škodu. Na západě Čech došlo před dvěma týdny ke změně trenéra a Milana Razýma nahradil na střídačce Michal Straka. Pod novým koučem vyhrála Plzeň tři z pěti posledních utkání a v tabulce se tak dotáhla Kohoutům na rozdíl jediného bodu.

Zajímavosti zápasu

⇒ Olomouc a Plzeň od sebe v tabulce dělí jediný bod.

⇒ Plzeň má třetí nejlepší úspěšnost v oslabení (89,17 %), Kohouti jsou naopak třetí ve využívání přesilovek (19,27 %).

⇒ První měření sil Mory a Indiánů vyšlo lépe Kohoutům, když vyhráli na ledě soupeře 5:2.

⇒ Právě v Plzni Kohouti poprvé urvali tři body ve venkovním utkání.

„Bezesporu to bude hodně důležitý zápas. Hrajeme doma, takže doufám, že nás fanoušci opět podpoří. Dáme do toho všechno. Po utkání s Plzní budou následovat dva dny volna, takže se nemáme na co šetřit. Budeme muset napravit chyby, které jsme proti Mladé Boleslavi vyrobili. Musíme bodovat, to je jasná věc,“ říká rozhodně slovenský hokejista ve službách Mory.

První vzájemný zápas dopadl lépe pro Kohouty, kteří sice na ledě Plzně během první třetiny dvakrát prohrávali, ve druhé třetině ale dokázali průběh zápasu otočit a na konci utkání tak mohli oslavit první tři body z venku. První gól v dresu Olomouce tehdy zaznamenal právě Peter Zuzin, který vstřelil čtvrtou branku svého týmu.

⇒ HC Škoda Plzeň

Nejproduktivnějším hráčem plzeňského celku je zkušený útočník Václav Pletka, ten si v dvaadvaceti zápasech připsal čtrnáct bodů za čtyři góly a deset asistencí.V obraně si nejlépe počíná teprve devatenáctiletý bek Michal Moravčík s devíti plusovými body. Brankářskou jedničkou Západočechů je Matěj Machovský (91,39 %).

Pro fanoušky Plzně, kteří nevyrazí přímo do Olomouce, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na olomoucký zimní stadion se pohybuje v rozmezí od 100 do 160 Kč, děti do 10 let mají vstup na utkání zdarma, avšak bez nároku na sedačku. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny dvě hodiny před zápasem.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk. Trenér: Petr Fiala.

HC Škoda Plzeň: Mensator – Jeřábek, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, Sýkora J. – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran. Trenér: Michal Straka.