VIDEO: Rašner touží po šampionátu dvacítek. Musím bojovat dál, říká po finském turnaji

David Jahoda
H Ä M E E N L I N N A – Obránce Alex Rašner si díky dobrým výkonům v extralize vybojoval pozvánku na turnaj juniorských reprezentací ve Finsku. Rašner začal ve třetím obranném páru, svou hrou ale trenéra Jakuba Petra přesvědčil natolik, že jej do posledního utkání proti Rusku postavil do první formace. Mladý olomoucký zadák na turnaji čtyř zemí určitě nezklamal, navíc si připsal dvě asistence. Nyní věří, že se do Finska vrátí i na přelomu roku a zahraje si mistrovství světa dvacítek.

Česká dvacítka sehrála ve finských městech Tampere a Hämeenlinna poslední turnaj před mistrovstvím světa, které se rovněž koná v zemi tisíce jezer. Postupně čeští junioři změřili síly s Finy, Švédy a Rusy. Svěřenci Jakuba Petra si na turnaji čtyř zemí připsali dvě prohry a jedno vítězství. Alex Rašner dokázal na turnaji zaznamenat dvě asistence, jednu v utkání s Finskem, druhou v souboji proti Rusku.

Právě po vítězství 3:2 nad Ruskem mluvil olomoucký bek přímo v místě dění pro klubový web HC Olomouc.

Zápasy české reprezentace U20 na turnaji čtyř zemí (Finsko):

Finsko – Česko 3:2
Česko – Švédsko 0:6
Rusko – Česko 2:3

Konečná tabulka turnaje čtyř zemí ve Finsku:

1. Finsko           3  3  0  0  0  9:3   9
2. Švédsko          3  1  0  1  1  9:7   4