Ve třech dnech podruhé doma. Spraví si Mora proti Zlínu chuť?

Jiří Horák
O L O M O U C – Po páteční prohře se Kohouti opět představí na svém ledě a od 17 hodin vyzvou známého rivala, a sice Berany ze Zlína. Jelikož se jedná o souboj předposledního s posledním celkem tabulky, je jasné, že oba týmy udělají vše proto, aby uspěli a mohli se ze dna tabulky vzdálit. Olomouc se pokusí zopakovat předchozí výkony, které předvedla hlavně proti Liberci a Litvínovu, protože oba vyhrála bez obdržené branky.

Mora po dvou výhrách v řadě v pátek nestačila na Hradec, s kterým má černou bilanci a neprolomila ji tedy ani tentokrát. I když Kohouti vedli po dvou třetinách 1:0, Hradec třemi góly ve třetí části nakonec zápas strhl na svojí stranu.„Zápas jsme sice měli dobře rozehraný po těch dvou třetinách, ale myslím si, že jsme byli hlavně během druhé třetiny dost pasivní. Hradec v nich měl pár příležitostí, které nakonec dokázal proměnit na začátku třetí třetiny. My jsme se do toho potom už těžko dostávali", hledal příčiny prohry obránce Jakub Galvas.

Olomouc si na Hradec věřila. Posílená dvěma výhrami v řadě toužila uspět znovu před domácími fanoušky a natáhnout šňůru vyhraných zápasů. „Je to určitě škoda. Chtěli jsme navázat na tu vítěznou vlnu. Hodně nás to štve, zvlášť po těch gólech, co jsme inkasovali. Neřeknu kdyby nám ujeli nebo něco podobného, ale po tomhle, co jsme dostali, to opravdu mrzí. Nesmí se nám to stávat, hodně se nadřeme a pak dostaneme takové "šmudlanky", musíme se z toho poučit a pohlídat si to", přiznal.

Kohouty teď čeká Zlín, který v pátek porazil doma Litvínova až gólem Kubiše v poslední minutě a připsal si tak první tři body v sezoně. Jelikož Olomouc hraje znovu doma, je určitě nezbytné proti celku jako Zlín bodovat, zvlášť po prohraném zápase s Hradcem. „Chceme určitě vyhrát, ne jen se Zlínem, ale s každým. Musíme se odrazit ze dna tabulky a posunout se co nejvíc nahoru, abychom nebyli v poslední čtyřce. Je potřeba se znova zkoncentrovat a hrát to, co umíme nejlépe, protože jedině takhle můžeme vyhrávat zápasy. Koukneme na video, něco si k tomu řekneme a věřím, že to zvládneme", hecuje Jakub Galvas před nedělním zápasem.

Z KABINY SOUPEŘE: Nechceme hrát druhé housle, zní ze Zlína

Po loňském neúspěšném snažení probojovat se do předkola play-off se Zlín letos určitě pokusí své snažení napravit. Zatím, jak se zdá, se mu to ale moc nedaří. Ze šesti odehraných zápasů má na kontě pouze pět bodů. První tříbodovou výhru si přitom Berani připsali až v pátek, když gólem v poslední minutě vyhráli nad Litvínovem.

Největší změna oproti loňské sezóně je bezpochyby ta, že na post generálního manažera se postavil Martin Hosták, dříve aktivní hokejista, kterého určitě znáte ze stanice ČT sport, kde pracoval jako spolukomentátor ledního hokeje. Ten se hned pustil do práce a přivedl do Zlína několik navrátilců. Jedním z nich je určitě David Nosek, který přišel z Třince zpátky do města, které velice dobře zná. Dále se pak do Zlína vrátili Tomáš Valenta a Dalibor Řezníček. Novými jmény v sestavě jsou také Lotyši Ralfs Freibergs a Rihards Bukarts, bratr slavnějšího Robertse Bukartse.

Pár zvučných jmen ale bohužel Zlín opustilo. Největší ztrátu určitě zlínští vidí v Petru Holíkovi, který odešel do Ruska ale podle posledních zpráv v Čerepovci nakonec hrát nebude. Kam zamíří, jestli se vrátí zpět do Zlína nebo ne, se dá jen těžko odhadnout. Další citelnou ztrátou je Miroslav Blaťák. Zlínský odchovanec se rozhodl ukončit kariéru. Mezi dalšími hráči, kteří se rozhodli zlínský klub opustit jsou např. Robert Říčka, který se upsal Spartě, Oldrich Kotvan, který zamířil do Mladé Boleslavi nebo Antonín Bořuta, který v letošní sezóně bude hájit barvy Znojma.