Ve třetí třetině jsme ukázali, že se s Chomutovem dá hrát, ale už nám odskočili, smutnil Strapáč

Martin Vavruša, Michal Luxa
C H O M U T O V – V pátek Kohouti nastoupili ke svému prvnímu zápasu letošního ročníku Tipsport extraligy, v němž ale podlehli Chomutovu 2:4. Příčinou byla především nevydařená druhá třetina, během níž Kohouti dvakrát inkasovali, a neproměněné šance. Své o tom věděl i Petr Strapáč. „Ještě za stavu 1:2 jsme měli několik šancí, mohli jsme vyrovnat v přesilovce, ale na kdyby se nehraje,“ věděl olomoucký útočník.

V prvním extraligovém zápase Kohouti prohráli s Chomutovem 2:4, především kvůli prostřední části, v níž dvakrát inkasovali, zatímco sami vyšli gólově naprázdno. „Bohužel jsme neměli úplně dobrý vstup do utkání, dostali jsme hned ve druhé minutě z první přesilovky gól. Naštěstí se nám potom taky z naší první přesilovky podařilo vyrovnat, ale hned jsme dostali gól na 1:2. Po první třetině to nebyl špatný stav, ale druhá třetina nám nevyšla vůbec podle představ, ztráceli jsme hodně puky na útočné modré a z toho pramenily protiútoky Pirátů a dva góly, které jsme ve druhé třetině dostali. Ve třetí třetině jsme ukázali, že se s nimi dá úplně v pohodě hrát, ale už nám příliš odskočili,“ vracel se k utkání Petr Strapáč.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Ve třetí části Olomouc začala soupeře přehrávat a vypracovala si i řadu slibných šancí na vyrovnání. „Za stavu 1:4 po dvou třetinách nebylo co ztratit. Udělaly se menší změny v sestavě a vypadá to, že to pomohlo. Nějaký tlak tam byl, ale bohužel jsme z toho dali jen jeden gól, což bylo málo,“ prozradil hráč s číslem 41.

Jedním z důvodů prohry byla také tradičně nízká produktivita střelců. „Nějaké šance byly už za stavu 1:2. V naší přesilovce jsme měli šanci, ze které mohlo být vyrovnání, ale bohužel na kdyby se nehraje, Chomutov nás ztrestal z protiútoků a výsledek je takový jaký je,“ mrzelo olomouckého útočníka.

Několik slibných šancí si vypracoval také Petr Strapáč, v prostřední části z jedné takové nastřelil tyč. „Ten puk přede mnou poskakoval, to jsem chtěl jen trefit na bránu a byla z toho tyčka. Ale ve třetí třetině přišla tutová šance a zbývalo ještě dost času. Takové šance bych měl proměňovat, protože jsme se mohli přiblížit Chomutovu trochu dříve. Druhý gól jsme dali moc pozdě a toho času už moc nebylo,“ věděl hráč přezdívaný Strapy.

Utkání s Chomutovem bylo pro Kohouty první v letošní extraligové sezóně, důležité proto bude poučit se z něj a neopakovat chyby. „Mohli jsme se přesvědčit, že ztráty puku na útočné modré jsou smrtící, takže se musíme snažit hrát hloubku toho pásma. Myslím si, že potom už si ty šance vytvoříme a dáme góly, ale určitě je potřeba dávat si pozor hlavně na laciné ztráty puku a vyloučení,“ věděl hokejista, jenž začínal s hokejem ve Vítkovicích, proti nimž se Kohouti představí už v neděli. „Nějak výjimečná ta utkání pro mě byla první sezónu v olomouckém dresu, dnes už to beru tak, že je to soupeř jako každý jiný. Hlavně doufám, že nepřijde žádný vyšší trest jako loni, a že vyhrajeme,“ řekl Petr Strapáč, jenž narážel na své první střetnutí proti ostravskému týmu, když byl vyloučen na pět minut a do konce utkání za faul na Jana Výtiska.