Věřím, že se do desítky dostaneme. Vím, co umíme hrát, řekl Miroslav Holec

Zuzana Spurná, Daniel Kinc
O L O M O U C – Kohouti mají za sebou výborný víkend. Nejprve si doma poradili s Vítkovicemi a sami neinkasovali, o dva dny později přetlačili i brněnskou Kometu. Hanáci sice nevkročili do utkání na ledě DRFG Areny správnou bruslí, jednogólové manko ale rychle dotáhli a vývoj utkání třemi brankami otočili. Na listinu střelců se zapsal i Miroslav Holec, který devět minut před koncem pojistil tři body pro Kohouty.

Po skalpu Vítkovic na domácím ledě vyrazili Kohouti o dva dny později také na led soupeře, jehož předchází jeho pověst. Pojem Kometa budí respekt, Hanáci ale znovu dokázali, že není třeba skládat zbraně předčasně. Díky velmi dobrému výkonu, který předvedli, se tak radovali z dalších tří bodů. „Pro nás je každá výhra cenná. Potřebujeme sbírat body a nekoukat se doleva ani doprava. Musíme, nebo spíš můžeme vyhrávat za určitých okolností, a to je bojovnost a obětavost,“ řekl Miroslav Holec.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Zatímco v první polovině soutěže se Kohouti museli smířit s prohrou, v té druhé to byli oni, kteří se v souboji s modro-bílým týmem dvakrát radovali ze zisku tří bodů. Rozdíl v herní pohodě Komety neunikl ani olomouckému útočníkovi. „Myslím, že je to samozřejmé, protože to, co předváděli třeba v první čtvrtině, jmenovitě například Martin Erat, tak to bylo parádní. A ten teď také hodně chybí,“ uvažoval.

I Miroslav Holec se zapsal mezi úspěšné střelce, když devět minut před koncem zápasu udělal definitivní tečku za obratem na brněnském ledě a třetí přesnou trefou pojistil výhru Kohoutů. „Když jsme dali ten třetí, věřil jsem ještě víc tomu, že můžeme vyhrát a ono se to potvrdilo. Na Kometu pak lidi začali trochu i pískat, a to není moc příjemné. Znám to,“ přiznal útočník, který oblékal dres Komety ještě v sezóně 2014/2015.

Pozornost na sebe ale strhl nejen gólem. Mezi olomouckou desítkou a brněnským kapitánem Leošem Čermákem totiž došlo k menší výměně názorů. „Nahodil puk nějak, že ho asi dohraju a zvedl ruce, takže jsme se tam trochu pošťouchali, ale já bych to nějak moc vážně neviděl,“ popisoval.

Poslední dva zápasy vlily Hanákům po nevyrovnaných výkonech novou naději do žil. Doma si nejprve jasně poradili s Vítkovicemi, na horkém brněnském ledě přetlačili i ambiciózní Kometu. Holec tak věří, že se začíná blýskat na lepší časy. „Věřím, že se do desítky dostaneme, protože vím, co umíme hrát. Musíme koukat jen sami na sebe, jít zápas od zápasu a uvidíme, co z toho bude na konci,“ dodal rodák z Písku.