Věřím, že se sehrajeme, tvrdil dvougólový Denis Šťastný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Během uplynulého týdne nastoupili olomoučtí junioři k dalším dvěma utkáním během dvou dnů. V pátek vyzvali na vlastním ledě Kometu, se kterou odehráli velmi vyrovnané dvě třetiny, ta třetí ale Kohoutům vůbec nevyšla. Museli se tak smířit s prohrou 3:6. O den později odcestovali do Jihlavy. Ani utkání s Duklou se ale Olomouci příliš nepovedlo. Jediné dvě branky vstřelil Denis Šťastný, Jihlava ale byla o dva góly produktivnější.

V minulém týdnu junioři odehráli další dvě utkání. V pátek přivítali na vlastním ledě Kometu, s níž odehráli velmi vyrovnané dvě třetiny, v poslední dvacetiminutovce se ale něco nepovedlo a Kohouti nakonec odcházeli z ledu s prohrou 3:6. „Vypustili jsme možná deset minut a nějak nám to uškodilo,“ mrzelo Denise Šťastného.

Hanáci museli poměrně brzy dotahovat jednobrankové manko, když nabídnutou přesilovou hrou už ve třetí minutě nepohrdl kapitán Komety, Petr Kratochvíl. Domácí ale zvládli ještě během první třetiny otočit zápas díky gólům Spurného a Tomaníka. Kometa však na začátku druhé části srovnala krok a přidala třetí branku. Kohouti však bleskově odpovídali po dorážce Kuby. Třetí třetina však domácím vůbec nevyšla, inkasovali totiž třikrát během pěti minut. „Měli jsme sice v hlavách, že to ještě můžeme obrátit, ale bohužel se to nepovedlo,“ přiznal.

Olomoučtí odehráli s Kometou utkání už v přípravě. Tehdy brněnský tým porazili jasně 6:2 a z povedeného zápasu chtěli čerpat. To se ale juniorům Hanáků nepovedlo. „Určitě jsme si na nich zvýšili sebevědomí a mysleli jsme, že na ně máme. Bohužel jsme ale vypustili těch pár minut, a tak se nám to nepovedlo,“ řekl útočník, který s hokejem začínal ve Zlíně.

Hned v sobotu vyrazila parta kolem kapitána Marka do Jihlavy. Před utkáním s Duklou ale bylo třeba pár věcí změnit. „Trenéři nám řekli, že oproti zápasu s Kometou musíme zvýšit bojovnost a důraz. Věděli jsme, že musíme víc dohrávat souboje a víc bruslit. Myslím, že se nám to celkem dařilo, ale ne na sto procent,“ věděl.

Jenže ani proti Jihlavě se Kohoutům nedařilo. Olomoučtí junioři se dokázali prosadit jen dvakrát, když pokaždé snižoval právě Denis Šťastný, domácí ale mířili přesně čtyřikrát, a tak si tři body do tabulky připsali Jihlavští. Šťastný si ale připsal své první body od začátku extraligy. „Byly to takové zvláštní góly. Vždycky se to ke mně dostalo náhodou a měl jsem štěstí v koncovce,“ tvrdil skromně.

Útočník, který přišel do Olomouce teprve před začátkem letošní suché přípravy, nastupoval ve čtvrté lajně spolu s Dominikem Cachem a Matějem Zabloudilem. Útočná trojice spolu ale hraje teprve krátce. „V Jihlavě jsme spolu hráli druhý zápas a nějak nám to zatím moc nejde. Věřím ale tomu, že se ještě sehrajeme,“ řekl osmnáctiletý forvard.

Kohouty čekají v dalších kolech dvě těžcí soupeři. Obě utkání odehrají Olomoučtí na vlastním ledě, v pátek dorazí Zlín, v sobotu pak Třinec. Zatímco první zápas s Ševci ztratili Hanáci ve třetí třetině, proti úřadujícím mistrům se po výborném výkonu radovali z výhry 3:2. „Musíme o sobě víc vědět. Zatím neodhadneme, kam si zhruba najíždíme. Sice to na tréninku trénujeme, ale zatím to stoprocentně nevíme,“ přiznal hráč nosící dres s číslem 24.

Denis Šťastný se po dvou gólech posunul mezi pětici nejproduktivnějších hráčů, ke spokojenosti mu ale zatím ještě kousek chybí. „Zatím spokojený nejsem, ale věřím tomu, že spokojený budu,“ dodal hokejista, který předchozí tři sezóny strávil v Přerově.