Všechny góly, které padly, byly vstřeleny po našich chybách, uznal Jiří Ondrušek

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Kohouti se v pátečním zápasu třikrát dostali do vedení, ani jednou ho ovšem nedokázali udržet. Hradci se vždy podařilo vyrovnat a díky gólu Šimánka v prodloužení si nakonec také odvezli dva body. „Mountfield ukázal svou sílu a také to, že dokáže využívat přesilovky,“ uznal kvality soupeře v pozápasovém rozhovoru Jiří Ondrušek.

Olomouci se již v první minutě utkání nabídla výhoda přesilové hry. Využít ji však nedokázala. Skóre otevřel až ve třinácté minutě Petr Strapáč. Domácí se ovšem příliš dlouho neradovali, o necelé tři minuty později totiž vyrovnal Rostislav Dej.

Ve druhém dějství byla situace podobná. Nejprve Mora díky gólu Jana Jaroměřského odskočila na rozdíl jedné branky, Hradec ovšem o několik okamžiků později opět vyrovnal. V pětapadesáté minutě se v přesilovce prosadil olomoucký Laš. Stejný muž byl ale o několik okamžiků později vyloučen a Mountfield početní výhodu dokázal zužitkovat. Na řadu tak přišlo prodloužení, ze kterého však neuběhlo ani dvacet vteřin a Hanáci opět hráli v oslabení. Východočeši si vytvořili tlak, kterého využil Jiří Šimánek a propálil Konráda.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Právě vyloučení se ukázalo jako jeden ze zásadních faktorů, který ovlivnil vývoj zápasu. I přesto, že hráči Olomouce byli vyloučeni jen dvakrát, zatímco hosté pětkrát, na rozdíl od Hradce v oslabení vždy inkasovali. „Mountfield ukázal svou sílu a také to, že dokáže využívat přesilovky. Pokud se do ní dostanou, soupeře trestají,“ uznal olomoucký obránce Jiří Ondrušek. „Celý zápas se nám dařilo vyhýbat se vyloučení, ale v závěru jsme to nezvládli a oslabení jsme sehráli špatně,“ připomněl vyloučení Jana Knotka n začátku prodloužení.

Kohouti dokázali vstřelit tři branky, na dvou z nich se „Ondruš“ také podílel. Východočeši je však vždy dokázali dorovnat a nakonec také strhnout vítězství na svou stranu. „Věděli jsme, že Hradec nebude rozdávat moc bodů, ale utkání jsme měli rozjeté na tři body,“ řekl hokejista, který nosí na drese číslo 23. „Ale všechny góly, které nám dali a dokázali díky ním vyrovnat, padly po našich chybách, což nás nakonec stálo body,“ nezastíral nic Ondrušek.

Jednou z nejvýraznějších postav pátečního utkání byl hradecký útočník Jaroslav Bednář, který na dvě branky přihrál a jednou dokonce i sám překonal domácího maskovaného muže. V jedné chvíli ho neuhlídal právě ani třicetiletý olomoucký bek. „Byl jsem v té době na ledě už dlouho, chtěl jsem vystřídat, a tak jsem se stáhl a Bednář dostal trochu prostoru. Natahoval jsem se po něm, ale bylo to málo,“ vracel se k jednomu z okamžiků pátečního střetu. „Abych pravdu řekl, ani nevím, jak ten puk dotlačil do brány. Myslel jsme si, že jsem ho už zablokoval,“ krčil rameny Ondrušek, který ovšem uznal Bednářovy kvality: „Je to hráč, který když dostane prostor, tak ho využije a trestá,“ uzavřel „Ondruš“.

V neděli čeká Kohouty výjezd do Zlína, kde budou chtít opět naplno bodovat.