Výborně se doplňujeme. Rozumíme si, chválil své spoluhráče Filip Palička

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Útočník Filip Palička se ke Kohoutům připojil už na konci suché přípravy. Bývalý forvard Chomutova dostal v přípravných zápasech prostor v první lajně prostor spolu s Janem Beierem a Dominikem Markem. Spolupráci s hráči, kteří v Olomouci hokejově vyrůstají už několik let, velmi chválí. První lajně se začíná dařit a právě Filip Palička se v utkání s Nitrou blýskl dvěma góly.

Během posledních tří utkání došlo u juniorky k pořádně změně. Junioři nejprve vysoko podlehli Hradci Králové (1:5), pak ale podlehli Slovanu jen těsně 4:5. V dosud posledním odehraném zápase si Kohouti pořádně zastříleli a za záda nitranského brankáře se trefili šestkrát (6:2). „Určitě největším rozdílem byla aktivita z naší strany. V Hradci jsme nebyli aktivní a soupeř nás celkově přehrával. Řekli jsme si, že další zápasy takhle nemůžeme hrát, což se nám povedlo už na Slovanu. Odehráli jsme tam dobrou první a třetí třetinu, bohužel ta druhá nám nějak nevyšla a výsledek vypadal, jak vypadal. S Nitrou to byl už povedený zápas tak, jak jsme chtěli,“ hodnotil Filip Palička.

Třikrát v rámci přípravy se Hanáci postavili i slovenským soupeřům. Dají se najít odlišnosti? „Moc rozdílů tam nevidím. Pro mě je to soupeř jako soupeř,“ tvrdil.

Olomoucký brankář Petr Galuška čelil v utkání s Nitrou 42 střelám. I když Slováci domácí přestříleli, góly dávali Kohouti, kteří se tak mohli radovat z vysoké výhry. „Klíčový byl výkon gólmanů. Náš brankář zachytal výborně a pochytal všechny jejich velké šance. My jsme měli dobrý důraz v brankovišti a dali jsme odtud pár gólů. To nám taky hodně pomohlo,“ hledal klíč k zatím poslednímu úspěchu.

Šikovný útočník se zhruba v polovině utkání po faulu jednoho z hostů rozjel i k trestnému střílení. Gól z něj však nepadl. „V hlavě se mi honilo hodně možností, ale když jsem vyjel, rozhodl jsem se pro naznačení střely a kličku do bekhendu. Klička mi vyšla, jak jsem chtěl, ale bohužel se mi nepovedlo bekhendem trefit odkrytou bránu,“ popisoval odchovanec Nového Jičína.

Své zaváhání ale Palička napravil o pár minut později, když se trefil hned dvakrát. „Při prvním gólu se mi povedlo vyjet z rohu a uvolnit se, vystřelil jsem na bližší tyč, a i když se mi střela moc nepovedla, nějak to tam zapadlo. Při druhém gólu jsem vypíchl puk soupeři a jeli jsme s Dominikem Markem dva na jednoho. Obránce si víc hlídal Dominika, takže mu moc nešlo nahrát. Proto jsem zvolil střelu a naštěstí to tam padlo,“ přiblížil gólové situace.

Bývalý hráč Chomutova nastupuje spolu s Janem Beierem a Dominikem Markem v první lajně. A té se zatím poměrně daří. „Jsem spokojený. Opravdu se mi s nimi hraje dobře. I když nám to na začátku moc neklapalo, sedli jsme si spolu a řekli si, co bychom měli na naší hře zlepšit. Od té doby jdou naše výkony nahoru. Výborně se při hře doplňujeme a rozumíme si. Myslím si, že se naše souhra bude ještě s každým dalším zápasem zlepšovat,“ věřil hráč, který v přípravě nosí dres s číslem třináct.

Během sedmi utkání se Kohouti radovali pouze ze dvou výher, jejich výkony se však v posledních zápasech zlepšují. Do konce přípravy zbývají pouze tři utkání, a to na ledě soupeřů. Na čem musí Hanáci ještě zapracovat? „Moc spokojení nejsme, protože jsme prohráli většinu zápasů. Doufám, že teď ke konci přípravy se naše výkony zlepší, začneme vyhrávat a přeneseme to potom i do soutěžních zápasů,“ dodal devatenáctiletý hokejista.