Výkon týmu je lepší a lepší, tvrdí spokojeně Rok Macuh

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V uplynulém týdnu program olomoucké juniorky zvolnil. I když jen trochu. Místo dvou utkání odehráli Kohouti jedno, a to na ledě Zlína. A znovu se radovali ze zisku tří bodů. Až do konce utkání však nebylo jisté, kdo si cenné body připíše do tabulky. Hanáci sice třikrát vedli, Zlín ale dokázal srovnat krok. Rozhodnout tak musela až pátá branka Olomouce. O dvě ze čtyř předchozích se postaral Rok Macuh.

Junioři na ledě Zlína třikrát vedli, přesto si na konci utkání nemohli být ziskem tří bodů jistí. Nakonec však tři minuty před koncem přišla pátá, rozhodující, branka a Hanáci mohli slavit. Co ale bylo klíčem k druhé výhře v řadě? „Myslím si, že týmová hra. Zblokovali jsme hodně střel, snažili jsme se hrát to, co jsme si řekli před zápasem. Podle mě to pomohlo k výhře,“ vracel se k utkání Rok Macuh.

Na začátku třetí třetiny vedli Kohouti už 4:2, pak ale přišly dva rychlé góly Ševců, kteří tak srovnali krok s hostující Olomoucí. „Možná jsme trošku přestali hrát. Dvakrát jsme propadli a z toho padly dva góly. Těch pár minut jsme nehráli zodpovědně,“ uvědomoval si dvacetiletý hokejista.

Formace Roka Macuha byla znovu hodně vidět. Slovinský útočník se spolu se svými spoluhráči Dominikem Markem a Markem Hustákem postarali o tři z pěti branek. Macuh si připsal dva góly a >asistenci, v předchozím utkání dokonce o gól víc. „Se svým výkonem jsem spokojený, ale nějak to neřeším. Vyhráli jsme dva zápasy, a to je důležité. Výkon týmu je pořád lepší a lepší,“ chválil své spoluhráče.

Kromě gólů si však mohl v utkání odškrtnout i bitku. A protože oba aktéři shodili rukavice, byli potrestáni rovnou čtyřmi minutami na trestné lavici. „Nebylo to tím, že by pracovaly nervy a podobně. Srazil Hustyho (Marka Hustáka) bez puku a řekl jsem si, že moje spoluhráče nikdo řezat nebude,“ vysvětloval hráč nosící na drese číslo 17.

Výkon Hanáků se po vysoké porážce od Třince výrazně změnil. Junioři si také od té doby připsali dvě zasloužené výhry a pokujují po dalších. Čeká je však dalších dvacet devět kol základní části. Co přispělo ke změně? „Pomohlo tomu to, že jsme začali hrát jako tým, blokovat střely a hrát zodpovědně. Ještě musíme trochu zlepšit obranu,“ řekl olomoucký útočník.

Zatímco na konci září odehráli Hanáci jen jedno utkání, v dalším týdnu je čekají znovu dvě. A rozhodně nepůjde o jednoduché soupeře. Hanáci v domácím prostředí vyzvou Kometu a Jihlavu. „Víme, že Kometa měla vždycky dobrý tým a šikovné hráče. S Jihlavou máme už dva roky stejný problém, ale porazit můžeme každého. Nejde o to, s kým hrajeme, ale jak hrajeme my. Myslím, že tabulku teď neřešíme, chceme být rozhodně výš než minulé dva roky,“ dodal rozhodně hokejista, který v minulém roce oblékl dres olomoucké juniorky, áčka, ale i slovinské reprezentace.