Výsledek zápasu s Kometou je pro nás příliš krutý, myslí si Jakub Herman

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Ani vyprodaná plecharéna nepomohla Kohoutům k přerušení série porážek a v moravském derby podlehli brněnské Kometě 3:6. K výhře domácím nepomohli ani dva góly Jakuba Hermana, který byl vyhlášen rovněž hvězdou zápasu za olomoucký tým. Hanáci odehráli s Kometou vyrovnané utkání a podle slov dvaadvacetiletého útočníka hrály roli neproměněné šance. „Výsledek je pro nás příliš krutý. Nemyslím si, že by byla Kometa lepší.“

Předchozí vzájemné zápasy vyhrál vždy celek z jihomoravské metropole a nejinak tomu nebylo ani v pátek. Skóre utkání sice otevřel hned v první minutě olomoucký Jakub Herman, v první třetině se však ještě podařilo srovnat Jakubu Koreisovi. Ve druhé periodě si Kometa vytvořila dvoubrankový náskok, ve 34. minutě se ovšem opět trefil Herman. Závěrečná dvacetiminutovka nabídla šance na obou stranách, rozdíl však byl v jejich proměňování – zatímco domácím se nedařilo překonat brněnského gólmana Marka Čiliaka, hráčům Komety se do podařilo hned dvakrát, a odvezli si tak z Hané vítězství 6:3.

⇒ Útočník Jakub Herman

Zdá se, že zápasy proti loňskému vicemistru extraligy Hermanovi svědčí. V prvním vzájemném utkání na domácím ledě si připsal jeden gól a jednu asistenci a poté v hale Rondo zaznamenal jednu asistenci. Ve čtvrtém vzájemném utkání vstřelil dokonce dvě branky, i přesto ale Kohouti prohráli. „Určitě bych ty dva góly vyměnil za tři body, protože je potřebujeme jako sůl,“ svěřil se po zápase.

Domácí se dostali rychle do vedení, to však do konce třetiny neudrželi. Ve druhé dvacetiminutovce sice soupeř odskočil na rozdíl dvou branek, na to ale dokázali Kohouti odpovědět. V závěrečné periodě se trefovali už jen hosté. „Nechtěli jsme to zabalit, když se nám Kometa vzdálila, ale už jsme to měli v hlavách. Nedařilo se nám vstřelit gól, s čímž máme v poslední době problémy,“ přiznal hráč, který s hokejem začínal v Přerově. „Pokud nepočítám dnešek, tak jsme za posledních šest zápasů dali šest branek, což je strašně málo. Musíme se tlačit a jít tomu naproti.“

Hanáci měli v zápase několik šancí, ale dokázali vytvořit rovněž velké množství chyb. „Měli jsme tam nějaké výpadky, ale i přesto si myslím, že výsledek je pro nás příliš krutý. Nepodali jsme špatný výkon a měli jsme obrovské množství šancí, obzvláště ve třetí třetině, kde jsme nedokázali trefit dvakrát prázdnou bránu a naopak jsme hned z protiútoku gól dostali,“ hodnotil utkání dvaadvacetiletý útočník.

Olomoučtí hráči sice v dnešním zápase vstřelili tři branky, což je více než v předchozích zápasech, stále je to ale málo. „Těžko říct, čím to je. Jestli je to v hlavách, nebo jestli jsme nervózní. Každopádně si myslím, že jsme dnes podali dobrý výkon a pokud v neděli budeme hrát stejně a bude nám to tam padat, tak věřím, že ty body urveme. Každý zápas se začíná od nuly, hrát se dá s každým, ale musíme vstřelit více gólů,“ neztrácí optimismus hráč s číslem 71.

Moravské derby doprovázela bouřlivá atmosféra, plecharéna byla vyprodaná do posledního místa. „Atmosféra byla super, utkání s Kometou doprovází vždy skvělá kulisa. Chtěli jsme pro fanoušky vyhrát, protože při nás vždy stojí, což se nám ale nepovedlo, je to škoda,“ nezapomněl na diváky „Hermoš“.