Vyšlo to nadstandartně. Snad se na téhle vlně svezu, doufal tříbodový David Ostřížek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti ve druhém utkání před vlastními fanoušky napravili zaváhání při domácí premiéře a po dramatickém utkání s Hradcem Králové slavili výhru. Nejen, že tak přerušili vítěznou šňůru Mountfieldu, sami se ale k úspěšným utkáním vrátili a po zápase s Mountfieldem si mohli užít oslavy s fanoušky. Podíl na vítězství měl i David Ostřížek, který na jeden gól nahrál, jeden sám vstřelil a trefil se i v domluveném prodloužení.

Kohouti se dočkali a poprvé v přípravě slavili výhru před vlastními fanoušky. V dramatickém utkání nakonec porazili Hradec Králové 3:1, a přerušili tak vítěznou šňůru Mountfieldu. „Hodnocení bude kladné. U nich jsme trošku ‚prodrbali‘ první třetinu, a pak jsme to srovnali, přesto jsme dostali gól v přesilovce pět na tři, což byl trošku ‚pešek‘. Hradec je hodně silný soupeř, takže jsme rádi, že jsme tentokrát vyhráli, tak jako ve Zlíně,“ připomněl David Ostřížek.

Urostlý útočník prozradil, že pokyny od trenérů zněly jasně – zlepšit vstupy do zápasů. A to se povedlo. „Už od zápasu se Zlínem si na to snažíme dávat větší pozor a lépe začít, protože to od začátku nebylo dobré. Teď už nám jdou ale první třetiny líp, což musím zaklepat. Musíme v tom pokračovat,“ burcoval.

Kohouti odcházeli po první třetině do kabin s jednobrankovým náskokem, druhou třetinu navíc měli začít v oslabení. „Čekali jsme, že do toho Hradec víc vletí, ale hlavně jsme chtěli dál hrát svou hru, protože jsme byli nepříjemní. Chvílemi jsme měli nepořádek kolem branky, do druhé třetiny jsme šli ale s tím, že se to budeme snažit odbourat. Celkem se nám to povedlo, protože myslím, že ve druhé třetině Hradec moc šancí neměl a my jsme zvýšili náskok,“ vracel se k utkání pětadvacetiletý hokejista.

Jen necelé tři minut před koncem se ale Mountfield dočkal kontaktní branky, když po chybě domácích prostřelil Konráda. Kohouti ale srovnání nechtěli připustit. „Navíc jsme měli přesilovku,“ připomněl Ostřížek. „S kluky, se kterými jsme šli na buly, jsme se pak domluvili, že si pomůžeme dozadu, protože nám bylo jasné, že budou chtít ještě ujet do brejku a srovnat. Měli pak sice ještě šanci, ale dobře to dopadlo. Mirek (Holec) to pak uklidil do branky a bylo to v pohodě,“ tvrdi.

Hanákům zbývají do konce přípravy už jen tři utkání, jednotlivé pětky se ale neustále mění. Trenéři dál hledají ideální složení, Ostřížkovi ale střídání parťáků problém nedělá. „Snad už se začíná krystalizovat nějaká finální podoba. Ještě se nám musí uzdravit beci, aby si to sedlo i s nimi. Mně se hraje dobře, nemůžu si stěžovat. Zatím jsem tam měl každý zápas Vildu (Viléma Buriana), Ráčka (Romana Ráce) nebo Strapa (Petra Strapáče), takže to bylo dobré,“ chválil své spoluhráče šikovný forvard.

Ex-brněnský útočník v utkání s Hradcem zazářil. Kromě asistence si sám připsal gól, druhý pak přidal v domluveném prodloužení tři na tři. Šlo tak zatím vůbec o Ostřížkův na body nejbohatší zápas po návratu do Olomouce. „Kromě asi dvou utkání jsem měl asistenci v každém zápase. Teď jsem dal konečně gól. Ten se Zlínem v prodloužení se nepočítá. Znám se, takže jakmile si pustím do hlavy, že se mi bodově nedaří, nedělá mi to dobře. Jdu zápas od zápasu, snažím se bodovat a pomoct týmu. Proti Hradci to vyšlo nadstandartně, takže doufám, že se na té vlně svezu a budu tak pokračovat,“ usmíval se.

A co říká staronová posila Olomouce na novinku v prodloužení? „Je to zajímavá varianta, člověk si musí dávat pozor na ztráty puku a nesmí ho odevzdat zadarmo, protože pak trvá, než se k němu zase dostane. Trochu mi to připomíná inlajnový styl. Musí se hrát opravdu opatrně, protože jakákoliv minela nás může stát zápas,“ uvědomoval si odchovanec Frýdku- Místku.

Kohouti si znovu zkusili i samostatné nájezdy, Ostřížek se ale proti Kacetlovi nerozjel. „Někdy si na nájezdy věřím, ale když to spočítám, tak jsem jel za posledních pět let, řekněme, patnáct nájezdů. Z toho jsem trefil sedm tyček, třikrát jsem skončil v rohu, dvakrát jsem dal gól a ve zbytku případů jsem buď netrefil bránu, nebo mi to chytil gólman. Úplně nájezdový typ nejsem. Líp se mi jezdí, když se třeba urvu v zápase a jedu sám na brankáře. Moje bilance na nájezdy není nijak oslnivá,“ vtipkoval na vlastní účet.

Ostřížek si všiml i změny atmosféry v kabině. Po pěti prohrách se Kohoutům podařilo vrátit na vítěznou vlnu, když porazili Zlín i Hradec. „Všechno jsme prohrávali o gól a už jsme se nad tím museli zamyslet. Udělali jsme na tohle téma porady a myslím, že se to obrátilo k lepšímu. Možná nám to prospělo a víc si vážíme vítězství,“ řekl hokejista, který v Olomouci působil už v sezóně 2013/2014.

Dvoubodový útočník a střelec gólu v prodloužení si tak po zápase mohl vychutnat oslavy s fanoušky. Skandující kotel vytáhl Ostřížka zpátky na led při odchodu z ledu, rybička tak nesměla chybět. „Rozhodně mi to udělalo radost, takže fanouškům patří díky. Jsou skvělí,“ chválil hráč se čtrnáctkou na dresu.