Z každé menší chyby dostáváme gól, mrzelo Davida Ostřížka

Zuzana Spurná, Jaroslav Vondrák
L I B E R E C – Ani poslední zápas letošního roku Kohoutům nevyšel. Na ledě Liberce nezačali Hanáci příliš dobře a už na začátku druhé třetiny museli dohánět třígólové manko. Olomoučtí ale znovu potvrdili, že nic nevzdávají ani při velmi nepříznivém stavu a utkání ještě pořádně zdramatizovali. Kohouty nejprve vrátil do hry David Ostřížek, o chvíli později snížil náskok Bílých Tygrů na pouhou jednu branku Petr Strapáč. Srovnat krok už se však Hanákům nepovedlo.

Třetí vzájemný zápas mezi Olomoucí a Libercem se nesl v trochu zvláštním duchu. Severočeši totiž využili blížícího se konce roku a právě tímto utkáním si připomněli vydařený rok 2016, na jehož začátku získali mistrovský titul. Do zápasu tak nastoupili ve speciálních zlato-bílých dresech. Někteří možná čekali, že by slavnostní atmosféra mohla ovlivnit i hráče na ledě, to se však nestalo. „Říkali jsme si, že bychom je mohli zaskočit, ale začali jsme jinak, než jsme chtěli. Zase jsme dostali dva góly z individuálních chyb,“ mrzelo Davida Ostřížka.

⇒ Útočník David Ostřížek

Hanákům se ale v poslední době příliš nedaří a i tentokrát vstoupili do utkání špatnou bruslí. „Za stavu 0:2 po první třetině se určitě hraje špatně. Dva zápasy po sobě jsme ale donutili lídry tabulky, aby vyhazovali puky. Dáváme však góly na poslední chvíli a neproměňujeme šance, které máme. To je náš největší problém. Když se k tomu objeví ještě nějaké chyby, dokáže to soupeř potrestat,“ řekl zklamaně urostlý hokejista.

Kohouti ale nic nevzdali a ve druhé polovině zápasu znovu zabrali. V poslední desetiminutovce tak utkání dvěma góly ještě pořádně zdramatizovali. „Myslím, že i ve druhé třetině jsme byli lepší, ale dát dva góly v posledních deseti minutách je opravdu málo,“ uvědomoval si odchovanec Frýdku – Místku.

Olomoučtí byli velmi blízko srovnání skóre, vlastní chybou se však o možnosti zisku alespoň jednoho bodu připravili. Těsně před koncem zápasu totiž špatně střídali a za příliš mnoho hráčů na ledě byli potrestáni dvouminutovým trestem. „To se bohužel stane. Vznikla taková blbá situace, kdy se puk nějak špatně odrazil, kluci šli střídat, jeden tam naskakoval a druhý tam chtěl zůstat a zachránit to, ale bohužel jsme si toho všimli pozdě,“ vrátil se k nešťastné situaci.

K bodům tak Kohoutům nepomohla ani střelecká převaha. Zatímco Branislav Konrád čelil dvaceti střelám, Ján Lašák 26. „Takových zápasů máme v poslední době hodně. Když ale ve většině zápasů nedáme víc než dva góly, není to k ničemu. Letos bohužel nejsme schopní uhrát výsledek 2:1 nebo 1:0. Dostáváme tři, čtyři branky, ale sami nejsme schopní dát víc než dvě. Když dáme jednou za sedm zápasů, tři góly, je to hodně těžké. Extraliga je hodně vyrovnaná, nám to nelepí a z každé menší chyby dostáváme gól,“ litoval útočník nosící dres se dvěma čtyřkami.