Začali jsme přesně tak, jak jsme nechtěli, mrzelo Strapáče

Martin Vavruša
O L O M O U C – Vstup do extraligového ročníku Kohoutům příliš nevyšel a již po minutě a půl musel Konrád lovit ze své sítě první puk. O pět minut později Litvínov vstřelil druhý gól a až do závěru zápasu udržoval pohodlný náskok. Velkou šanci na vstřelení kontaktní branky v druhé třetině měl Petr Strapáč, vychytal jej však litvínovský obránce Sklenička. „Mohlo nás to zvednout a zápas by vypadal jinak. Bohužel to tam nespadlo a snad to v neděli napravíme,“ doufal útočník druhé formace.

V prvním utkání letošní extraligové sezóny se Olomouc utkala s Litvínovem, ale hned v úvodu utkání dvakrát inkasovala a potom jen těžko hledala cestu přes tuhou obranu soupeře. „Začali jsme přesně tak, jak jsme nechtěli. Dostali jsme rychlý gól, pak druhý a zbytečně jsme je dostali na koně. Litvínov pak hrál jen to, co potřeboval. Nám se opět ani přesilovky nedařily a gól jsme dali až na konci z powerplay, což už bylo moc pozdě,“ zhodnotil hráč s číslem 41 na drese.

V zápase Kohouti měli pětkrát výhodu přesilové hry, ani jednu ovšem nevyužili a často měli potíže udržet se v útočném pásmu po delší dobu. „Nebylo to úplně ono, puky nám odskakovaly a pořádně jsme se ani nedostali do jejich třetiny. Když už se nám to podařilo, tak to bylo takové nemastné, neslané. Určitě víme, na čem máme pracovat a co do neděle zlepšit,“ mínil Strapáč.

Jedna z největších šancí na srovnání se Kohoutům naskytla v 27. minutě, když se druhé útočné formaci podařilo rychlými nahrávkami rozebrat soupeřovu obranu a položit brankáře Januse na led. Ani Ostřížek ani Strapáč však nedokázali puk dostat do zpola odkryté branky. První střelu vychytal Janus, u té druhé na poslední chvíli zasahoval obránce Sklenička. „Tam to byla škoda. Kdybychom dali kontaktní gól, mohlo nás to zvednout. Byla asi půlka zápasu a mohlo to vypadat úplně jinak, ale bohužel to tam nespadlo a doufejme, že to v neděli napravíme,“ litoval šestadvacetiletý útočník.

Pro Petra Strapáče bylo utkání s Litvínovem první v extralize, které odehrál v olomouckém dresu. „V létě mi skončila smlouva ve Vítkovicích, kde jsem byl odjakživa, a cítil jsem, že už potřebuji nějakou změnu. Líbilo se mi, jak se Olomouc v loňské sezóně projevovala, jaký hráli hokej, a myslím si, že bych tady do toho týmu mohl zapadnout,“ vysvětloval svůj přestup ostravský rodák. Po prvním ligovém zápase navíc musel ocenit také domácí publikum. „V přípravě nebylo tolik diváků, ale dnes už byli opravdu slyšet a bylo to super. Doufám, že nás takhle budou podporovat i nadále,“ pochvaloval si hráč, jenž dosud v extralize oblékal jen dres Vítkovic.

V současném olomouckém kádru vidí Petr Strapáč velký potenciál. „Myslím si, že sílu určitě máme, předvedli jsme to i v přípravě. Ten začátek nebyl nic moc, pak jsme doma porazili Hradec a vyhráli jsme ve Zlíně, který byl v plné sestavě. Takže já myslím, že tým máme dobrý, ale musíme to ukázat i v zápasech,“ uzavřela olomoucká jednačtyřicítka.