Zápas jsme ztratili v první třetině. Nezasloužili jsme si vyhrát, řekl Martin Vyrůbalík

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Letošní první utkání proti brněnské Kometě Hanákům vůbec nevyšlo. Kohouti už v první třetině třikrát inkasovali a i když se hra ve druhé třetině poměrně vyrovnala, Olomoučtí na domácího brankáře vyzrát nedokázali. Naopak Kometa přidala další dvě branky a Hanáci se tak museli smířit s další prohrou. „Chtěli jsme konečně vyhrát za tři body, ale nepovedlo se. Proti Kometě jsme si to ani nezasloužili, protože jsme zápas ztratili už v první třetině. Teď potřebujeme vyhrát tři body doma,“ řekl rozhodně Martin Vyrůbalík.

Hanákům se na ledě Komety vůbec nepovedla úvodní dvacetiminutovka. Brno vedlo už v šesté minutě, do konce první třetiny vedli domácí už 3:0. „Když se podíváme na první třetiny posledních zápasů, tak byly úplně stejné až na to, že předtím jsme dostali jeden gól, teď tři. Kometa je v takové pohodě, že už si zápas nenechala ujít. Ve druhé třetině jsme se zvedli, ale šance, které jsme měli, jsme neproměnili, a to nás psychicky trošku složilo. Ve třetí třetině šlo vidět, že už je Kometa úplně v pohodě. Byl tam hodně velký rozdíl,“ přiznal Martin Vyrůbalík.

Ve druhé třetině se však hra trochu srovnala, Kohouti však recept na Čiliaka hledali marně. Prostřední část tak skončila bezgólově, i když několik šancí měli i Hanáci. Většinu času však led ovládala Kometa. Co mohlo utkání ovlivnit? „Možná, kdybychom dali gól, ale my toho měli opravdu minimum. To bychom museli být fakt hodně produktivní. Střel bylo sice docela dost, ale z větší dálky a nebyly vůbec nebezpečné. Kometa si to pak kontrolovala. Že bychom ji dostali pod nějaký tlak, to určitě ne, spíš ona nás,“ uvědomoval si.

Kometa od začátku sezóny nebodovala jen jednou, jednou se pak o body do tabulky dělila. Svou šňůru výher navíc úřadující mistři protáhli na sedm zápasů. „Poznali jsme, že jsou v pohodě. Různě si to dávají, točí se a my byli v naší třetině hodně bezradní. Dá se říct, že jsme byli několikrát jako na kolotoči. Z toho vznikl i druhý gól, kdy se soupeř objevil z ničeho nic sám před bránou a zasunul to tam. Pak byly dva góly tečované, tomu pomohlo i štěstí, ale určitě to nebylo zadarmo. Určitě bychom chtěli být na takové vlně jako oni, ale my se většinou dostaneme zpátky dolů, protože i když v zápasech vedeme, nedokážeme to udržet. Proto je Kometa tam, kde je. Buď dokáže zápasy otáčet nebo si náskok udrží,“ ocenil kvality soupeře zkušený obránce.

Hanáci si uvědomovali, jak silným soupeřem Kometa je, psychika však podle olomouckého kapitána roli nehrála. „V minulosti jsme tu dokázali uhrát nějaké body, loni i předloni dokonce vyhrát. Věděli jsme, že jsou první. Přirovnal bych to k prvnímu zápasu loňské sezóny, kdy nám to uteklo na 0:3 a byli jsme takoví trošku ustrašení. Teď jsme samozřejmě nevstřelili žádný gól, takže je to ještě větší mínus,“ mrzelo rodáka z Hodonína.

A v čem Kometa Kohouty převyšovala? „Jsou silní na puku, těžko se jim odebírá a možná se i trochu projevila náročnost programu. Netuším. Čekají nás ještě dva zápasy, které musíme zvládnout, a pak si trošičku odpočineme,“ řekl k nadcházejícímu programu.

Ze dvou venkovních utkání si Hanáci přivezli dva body, s čímž rozhodně spokojení být nemohou. „Nemá cenu nad tím přemýšlet. Chtěli jsme konečně vyhrát za tři body, ale nepovedlo se. Proti Kometě jsme si to ani nezasloužili, protože jsme zápas ztratili už v první třetině. Teď potřebujeme vyhrát tři body doma,“ řekl rozhodně hráč nosící na dresu číslo 37.

V dalších třech kolech se Hanáci znovu představí doma. A do zápasů půjdou s jediným cílem – získat co nejvíce bodů. Už teď se tak soustředí nejen na nejbližší utkání s Jihlavou. „Je potřeba soupeře v těch domácích zápasech dostat pod tlak tak, jak se to třeba stalo u nich. Když už se dostaneme do vedení, nesmíme se o něj bát. Myslím, že pak si kolikrát ani nevěříme a vyhazujeme puky místo toho, abychom je podrželi. Je to teď v takové mrtvé zóně a nedokážu říct, proč. Víme, že ani ve Vítkovicích, kde jsme vyhráli za dva body, nebyl výkon ideální, a tak bychom dál určitě nebodovali,“ dodal olomoucký bek.