Zvolte Kohouta měsíce března!

Redakce
O L O M O U C – V březnu Hanáci odehráli sedm zápasů, dvě vítězství ukončila úspěšné tažení základní částí, kde Kohouti skončili na pátém místě. Následně odehráli pět utkání ve čtvrtfinále play-off, kde narazili na Plzeň. Ta dokázala získat čtyři výhry v pěti utkáních a tím ukončila olomouckým hráčům sezonu. Kdo byl podle Vás nejlepším Kohoutem měsíce března? Hlasujte v poslední anketě tohoto ročníku.

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v březnu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce března. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2015/2016.

Hlasování začíná v neděli 10. dubna a skončí v neděli 17. dubna. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Březen začali Kohouti na domácím ledě, kam přijel Litvínov. Úřadujícímu mistrovi sezona nevyšla podle představ, celou sezonu se Litvínovští pohybovali na chvostu tabulky. Naopak Hanáci v zápase před domácím publikem bojovali o přímý postup do čtvrtfinále extraligy. Domácí na ledě dominovali již od úvodu, ale první dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla. V prostřední části hry však čekala Severočechy gólová smršť – dvakrát se prosadil Jakub Herman, po brance přidali Tomáš Mikúš a Miroslav Holec. Ve třetí třetině sice hosté snížili zásluhou Hanzla, ale víc puků za svá záda Branislav Konrád nepustil a Hanáci si tříbodovou výhrou zajistili přímý postup do play-off.

K poslednímu zápasu základní části zajížděli Kohouti na led Třince a v případě výhry za tři body a příznivých výsledků ostatních týmů mohli Olomoučtí skončit po základní části na čtvrtém místě. Tříbodovou výhru Hanákům zajistilo čisté konto Branislava Konráda a zásahy Húževky a Hermana ze začátku druhé třetiny. Ostatní výsledky však nevyšly pro Kohouty nejpříznivěji, a tak zakončili základní část na pátém místě s pětaosmdesáti body a ve čtvrtfinále je čekala Plzeň.

Olomouc začínala play-off na soupeřově ledě. V Home Monitoring Aréně si Hanáci vůbec nepočínali zle. Hrdiny prvního zápasu byli brankáři – ani jeden z nich v základní hrací době nepustil za svá záda puk, a proto následovalo prodloužení. V něm Miroslav Holec dvakrát nastřelil tyč, ale z výhry se mohli radovat Indiáni, když využili přesilovou hru v sedmdesáté sedmé minutě a připsali si první bod za výhru.

Druhé utkání čtvrtfinále začalo pro Kohouty slibně, již v páté minutě se prosadil Roman Rác. Plzeň ještě v první třetině stihla vyrovnat. V prostřední části hry strhli Indiáni dvěma zásahy vedení na svou stranu. V závěru utkání zdramatizoval zásah Tomáše Houdka, který snížil na rozdíl jediné branky. Plzeň si svou druhou výhru pojistila trefou do prázdné brány při powerplay hostů.

Vyprodaný stadion sledoval třetí utkání, které však Hanákům nevyšlo. Naopak Plzeňští měli štěstí na svých hokejkách – v první třetině skončil puk v domácí síti dvakrát, na začátku prostřední části hry inkasoval Branislav Konrád potřetí a přepustil své místo v bráně Tomáši Vošvrdovi, který nedokázal odolat nájezdům Indiánů a v zápase kapituloval ještě pětkrát. Čestný úspěch domácích zařídil ve třicáté minutě Dávid Buc, Kohouti doma prohráli 1:8 a následující zápas mohl být i utkáním zápasem sezony.

I čtvrtý čtvrtfinálový zápas sledoval vyprodaný zimní stadion. A již v patnácté minutě měli Hanáci důvod k oslavám – do vedení je poslal Miroslav Holec. Branislav Konrád v brance dlouho držel čisté konto, ale Plzeňští se ve třetí třetině dokázali prosadit a srovnali stav utkání na 1:1. Tento stav však na světelné tabuli nesvítil ani celou minutu, Matěj Pekr svým gólem strhl znovu vedení na stranu domácích. Všechny následné střely Konrád zastavil před brankovou čárou a Kohouti odvrátili vyřazení výhrou 2:1.

Série se k pátému zápasu stěhovala do Plzně. Zde mohli diváci sledovat bezbrankovou první třetinu. Druhá část hry nabídla gól domácích, kdy využili přesilovou hru. Druhou přesilovou hru využili Indiáni ve třetí třetině a Kohouti již ztráceli dvě branky, jiskřičku naděje vykřesal při powerplay kapitán Martin Vyrůbalík, nicméně Olomoučtí další gól nepřidali a se sezonou se rozloučili porážkou 1:2.