Zvolte Kohouta měsíce ledna!

Redakce
O L O M O U C – V prvním měsíci roku 2016 Hanáci odehráli celkem deset zápasů. Dohromady v nich dokázali získat šestnáct bodů za pět výher. Zajímavostí je, že celkem pět utkání nebylo rozhodnuto v základní hrací době a na řadu musela přijít dvě prodloužení, ve kterých Olomoučtí brali celkem tři body, a třikrát se Hanáci snažili získat bonusový příděl v samostatných nájezdech. Povedlo se jim to však jen jednou. Kdo byl podle vás, fanoušků olomouckého hokeje, nejlepším lednový hráčem? Hlasujte v anketě Kohout měsíce!

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v lednu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce leden. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2015/2016.

Hlasování začíná v úterý 9. února a skoční v neděli 14. února. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

V prvním utkání nového roku se Kohouti střetli se zlínskými Berany. Úvodní třetina nabídla pouze pár šancí, žádná ovšem neznamenala gól. Ve druhém dějství se puk dostal za brankovou čáru jen jednou, a to za záda olomouckého gólmana. Závěrečná část byla na branky nejbohatší, hráči obou týmů jich vstřelili celkem pět. Více jich si jich však připsal domácí tým, a získal tak bonusový bod.

Následně přivítala Olomouc na svém ledě Pardubice. Ty se v první třetině dostaly do dvoubrankového vedení, ve druhé části dokonce díky gólu Petra Sýkory vedly už 3:0. Domácí ale nesložili hokejky, právě naopak. Nejprve v prostřední periodě snížili na rozdíl jediné branky postupně Jan Knotek a poté Aleš Jergl, v závěrečné dvacetiminutovce se prosadil opět Jan Knotek. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém Hanákům vystřelil bonusový bod Dávid Buc.

V dalším utkání Hanáci vyzvali Karlovy Vary a plně využili síly domácího prostředí. Západočechy porazili 3:0. Dalším soupeřem ovšem byl lídr extraligové tabulky Liberec. Kohouti sice do zápasu vkročili aktivně, soupeř ale ukázal, že mu první místo náleží po právu. Tygři se prosadili celkem čtyřikrát a Ján Lašák si dokonce připsal čisté konto.

Dalším soupeřem byly Vítkovice. Olomouc se sice již v osmé minutě dostala do vedení díky brance Jiřího Řípy, hosté ale dokázali rychle srovnat. Ve druhé části si hosté vytvořili jednobrankový náskok, který Mora ve třetí části srovnala. Na řadu tak přišlo prodloužení a následně i samostatné nájezdy. V nich zařídil domácím vítězství Marek Laš.

V devětatřicátém kole se Hanáci vydali na led mistrovského Litvínova a vybojovali si zde výhru 2:1. Poté však přišla tři kola, ve kterých Kohouti prohráli, ale získali vždy alespoň jeden bod. Nejprve podlehli Třinci v prodloužení a pak přišly dvě porážky po samostatných nájezdech na Spartě a v Hradci Králové.

Posledním lednovým soupeřem Olomouce byla Mladá Boleslav. Zápas skončil hubeným výsledkem 1:0. O jedinou branku utkání se v sedmadvacáté minutě postaral Dávid Buc.