Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v lednu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce prosinec. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2016/2017.

Hlasování začne v úterý 7. února a skončí v neděli 12. února. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Prvním soupeřem v novém roce Chomutov a pro Kohouty to nebyl úspěšný začátek. Hanáci se proti Pirátům postavili v nekompletní sestavě, utkání odehráli s patnácti hráči do pole, Konrádovi kryl záda starší dorostenec Adam Schejbal a svou extraligovou premiéru zažil Rok Macuh. Již ve druhé minutě otevřel skóre Poletín a v poslední minutě úvodního dějství se prosadil ještě Vondrka. Ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl, zato v té třetí dokonce dva. Nejprve dostal puk za Konrádova záda Skokan a necelých šest minut před závěrečným hvizdem zařídil čestný úspěch domácích Tomáš Mikúš.

Stejným poměrem, tedy 1:3, podlehla Olomouc i v dalším utkání Zlínu. První dvě třetiny, které oba celky sehrály s převahou defenzivní taktiky, skončily dvoubrankovým vedením domácího celku. Houdkovi se sice podařilo snížit v poslední části na rozdíl jediného gólu, Berani si ovšem díky brance Veselého tři body pohlídali.

Sérii proher prolomili Hanáci až v domácím utkání s Vítkovicemi, kterým nadělili nepopulárního „bůra“. Konrád si navíc připsal další čisté konto. Na výhru navázali Olomoučtí hned v následujícím zápase, kdy se střetli s brněnskou Kometou. Již ve třetí minutě sice inkasovali, do konce úvodní třetiny se jim však podařilo skóre vyrovnat. Poté se prosadil ještě Laš a Holec, a Hanáci si tak vezli domů tři cenné body.

Tři branky vsítili Hanáci také Litvínovu, pak však přišly smolné zápasy. V utkání s Mladou Boleslaví Olomouc ještě na začátku závěrečné dvacetiminutovky vedla 2:0, nakonec se však z výhry radoval její soupeř. V dalším zápase se Kohouti představili na ledě Hradce Králové a již v první minutě díky brance Džerinše prohrávali. Olomoučtí měli několik šancí, udeřili paradoxně až ve vlastním oslabení, kdy se prosadil Skladaný. V prostřední části ovšem hosté využili přesilovku a odskočili opět na jednogólový rozdíl. V polovině třetí třetiny zvýšil vedení hostů Dragoun a Olomouckým nepomohlo ani to, když v závěru hráli bez brankáře, právě naopak – Mountfield ještě navýšil své vedení díky Köhlerovi.

Poslední dva lednové zápasy neznaly vítěze po základní hrací době, na řadu musely přijít samostatné nájezdy, resp. prodloužení. Nejprve se Hanáci představili v Pardubicích. Dynamo otevřelo skóre již v deváté minutě, Olomouc našla odpověď až v pětatřicáté minutě, kdy se prosadil Vlach. Ve třiapadesáté minutě poslal Hanáky do vedení Herman, který proměnil trestné střílení. Neuplynula však ani minuta, a Pardubice srovnaly stav. Zápas tak došel do prodloužení a nakonec až k nájezdové loterii. V ní byl jediným úspěšným střelcem Strapáč, který tak rozhodl, že Olomouc získala dva důležité body.

V úplném závěru měsíce ledna přivítali Kohouti v plecharéně Karlovy Vary. Byli to však právě Západočeši, kteří se jako první prosadili. V samém závěru úvodní třetiny proměnil trestní střílení Beránek. Domácím ovšem dokázali na začátku druhého dějství srovnat, Energie si ovšem díky gólu Skuhravého vzala vedení zpět. V polovině závěrečné dvacetiminutovky využil početní převahy Herman a vyrovnal. Do konce základní hrací doby již ani jeden z maskovaných mužů puk za svá záda nepustil, a tak na řadu přišlo prodloužení. V něm se opět v přesilovce prosadil Holec, a Kohouti tak před domácím publikem získali cenný bonusový bod.

Přehled lednových utkání

22. kolo: Olomouc - Chomutov 1:3
37. kolo: Zlín – Olomouc 3:1
38. kolo: Olomouc – Vítkovice 5:0
39. kolo: Kometa – Olomouc 1:3
40. kolo: Litvínov – Olomouc 0:3
41. kolo: Olomouc – Mladá Boleslav 2:4
36. kolo: Olomouc – Hradec Králové 1:4
42. kolo: Pardubice – Olomouc 2:3sn.
43. kolo: Olomouc – Karlovy Vary 3:2p.

Poznámka: Tučně jsou vyznačená vítězná utkání Olomouce.