Zvolte Kohouta měsíce září!

Redakce
O L O M O U C – První měsíc nové sezóny je minulostí a nadešel proto čas, abyste zvolili nejlepšího hráče olomouckého kádru. Kohouti v září změřily síly celkem s osmi soupeři a třikrát se radovali z vítězství. Na to první museli čekat do čtvrtého kola, potom ale dvakrát vyšli ze zápasu bez jediné inkasované branky. Kdo se Vám v září líbil nejvíce? Zvolte ho v anketě Kohout měsíce.

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v září za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce září. Na konci sezóny dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2017/2018.

Hlasování začíná ve středu 4. října a skončí v úterý 10. října. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

První zápas nové sezóny pro Kohouty nezačal vůbec dobře a v Chomutově inkasovali už ve druhé minutě. Následně se sice podařilo vyrovnat Tomáši Houdkovi, ale hned vzápětí si Piráti vzali své vedení zpět. V prostřední části Mora inkasovala ještě dvakrát a gól Viléma Buriana v závěru zápasu přišel příliš pozdě. Hanáci tak v prvním zápase podlehli Chomutovu 2:4.

Ani druhý zápas Olomouci nevyšel podle představ a Vítkovicím podlehla stejným poměrem jako Chomutovu. Také průběh byl velice podobný a když Mora zásluhou Miroslava Holce na začátku třetí třetiny dotáhla jednobrankový náskok soupeře, inkasovala hned v následující minutě, načež už nedokázala Rideru o vedení připravit. Jan Knotek v závěru zápasu už pouze korigoval stav.

Zdaleka nejtěžší zápas čekal Hanáky v Plzni, kde inkasovali deset branek, aniž by se sami dokázali střelecky prosadit. V dalších dvou utkáních si ale tento zápas vynahradili a jak v domácím utkání s Libercem, tak i v Litvínově vyhráli shodně 3:0. Utkání s Bílými Tygry řídili v útoku především Laš a Holec, kteří rozhodli dvěma rychlými brankami na začátku druhé a třetí třetiny, v Litvínově si pak Mora vystřílela vítězství v přesilových hrách. To navíc potvrdil gólem v početní nevýhodě Skladaný.

Konrádova neprůstřelnost pokračovala dlouho i v utkání s Hradcem Králové, kdy se Kohouti ujali vedení ve 27. minutě zásluhou Buriana. V poslední třetině ale Mountfield Konráda překonal, a doba bez inkasovaného gólu se tak u olomouckého brankáře zastavila na 167 minutách 15 vteřinách. Hradci se podařilo utkání otočit a gólem do prázdné branky stanovil skóre na 1:3.

Jen o dva dny později sehráli Hanáci zápas se Zlínem, kde sice inkasovali hned na začátku první třetiny, během sedmi minut však otočili utkání Laš s Burianem. Těsné vedení domácím vydrželo do začátku poslední dvacetiminutovky, kdy Berani vstřelili dvě branky v rozmezí 57 vteřin. O odpověď se postaral v 51. minutě David Ostřížek, přesto Olomouc podlehla Zlínu v prodloužení.

Poslední zářijové utkání odehráli Kohouti na ledě Třince, který do té doby nebodoval pouze v jediném utkání a do vedení šel už v šesté minutě. Ve 12. minutě se sice podařilo odpovědět Eberlemu, ale domácí si vzali vedení zpět. Na začátku druhé třetiny vyrovnal Sundher, ta třetí potom byla poznamenaná faulem Strapáče, který dostal trest na pět minut a do konce utkání. V následném oslabení všem ujel Laš, který poslal hosty do vedení, to ale trvalo jen 66 vteřin a zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům. V nich jednoznačně dominovala Mora, za kterou se prosadili Sundher, Burian a Ostřížek, zatímco Konrád všechny pokusy Ocelářů zlikvidoval.