Olomouc vstoupila do zápasu s nadějí, že přeruší svou devět zápasů trvající sérii proher, hostující Sparta naopak chtěla odčinit domácí porážku s Brnem. V úvodních minutách se fanoušci v olomoucké plecharéně výraznějších brankových příležitostí nedočkali, o zábavu však i přesto měli postaráno. Do pěstního souboje za sparťanskou klecí se totiž pustili Matai s Volkem.

První změnu skóre obstarali hokejisté z hlavního města. Jaroslav Hlinka se po buly prodral až ke střele, jeho pokus sice Trvaj ještě dokázal zlikvidovat, na dorážku nepokrytého Lukáše Klimka už ale nestačil. Krátce po polovině prvního dějství dostali Olomoučtí po faulech Pilaře a Saboliče výhodu přesilovky pět na tři. Brankář Novotný, který tentokrát dostal prostor před posilou ze Slovanu Bratislava, Jaroslavem Janusem, však nemusel řešit složitější situaci.

Sparťanské vedení mohl navýšit Vondrka, v přečíslení dvou proti jednomu mu ale kotouč poskočil. Spartu to ale mrzet nemuselo, o tři minuty později se totiž před Trvajem objevil Petr Kumstát, který nikým nehlídaný, vcelku pohodlně navýšil vedení hostů. A pro Olomoucké nebylo špatným dnům konec. Když už se schylovalo ke konci úvodního dějství, dopravil po pěkné souhře puk do Trvajovy branky potřetí v zápase další ex-karlovarský hrát Lukáš Pech.

Zkraje druhého dějství se nechal vyloučit hostující Forman, čehož svěřenci kouče Fialy dokázali využít. Škůrkova rána od modré čáry našla nastavenou čepel hole Dávida Buce, který se tak mohl radovat ze své sedmé branky v sezóně. Nechybělo mnoho a Novotný mohl tahat kotouč ze své branky podruhé, Patera ale kotouč do sítě doklepnout nedokázal.

Sparta cítila, že Olomouc nabírá vítr do plachet, proto i ona musela zařadit o další rychlostní stupeň nahoru. Velkou šanci měl Vondrka, ten ale u levé tyče Trvajovy klece nedokázal trefit letící kotouč.

O pár minut později si zahrály oba celky zkrácenou přesilovou hru, další gól však padl ve hře, kdy byly oba týmy v plném počtu. Mikušovu dělovku totiž pohotově za Trvajova záda uklidit Jan Buchtele, díky němuž tak Sparta získala znovu tříbrankový náskok. Mora ale stihla brzy odpovědět, nenápadné nahození z Bucovy hole nasměroval do hostující klece Jan Knotek a rozdíl ve skóre byl tedy znovu pouze dvougólový.

Stejně jako ve druhé periodě, tak i v té třetí měli Kohouti brzy možnost zahrávat přesilovku. Domácí hokejisté si vytvořili velký tlak, jenže Novotný i za pomoci svých spoluhráčů potřetí nekapituloval. Naopak to byli znovu svěřenci trenéra Jandače, kteří si mohli zakřičet „gól“. Dalším hráčem, jenž se zapsal na střeleckou listinu byl slovinský forvard Robert Sabolič, jehož tvrdý projektil Trvaj nezastavil.

Sparta byla při chuti a mohla se radovat z šesté branky v zápase. Forman našel zadovkou přesně místo, kde se nacházel Jaroslav Hlinka, jenž už neměl velký problém dopravit puk do sítě. V posledních deseti minutách zápasu už by se Kohouti nejraději viděli v šatně, Sparta si naopak s klidem držela svůj pohodlný náskok.

Mora tak utrpěla desátou porážku v řadě, Spartě podlehla 2:6.

Ohlasy trenérů

Jiří Dopita (HC Olomouc): Utkání jsme nezačali špatně, jenže po dvou velkých chybách jsme si nechali soupeře odskočit nejdřív na rozdíl dvou, posléze třech branek. Musím u hráčů ocenit bojovnost, nezabalili to ani za stavu 2:6, kdy už to bylo velice těžké. Snažili jsme se, hodně času jsme strávili v útočném pásmu, Sparta však ukázala svou zkušenost, kdy dvakrát ve třetí části udeřila z protiútoku, čímž nás definitivně zlomila. Podle herní pohody a psychiky bylo asi jasně vidět, kde se oba celky momentálně nachází.
Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Musím říct, že naše vítězství se nerodilo úplně lehce, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ovládli jsme první třetinu, pak jsme se ale ve zbytku zápasu dostali několikrát pod velký tlak. Byli jsme tam často vylučovaní a těžko jsme se pak z toho dostávali. Naštěstí jsme oslabení dobře zvládli a ve třetím dějství jsme posléze dokázali vstřelit branku z brejku. Vítězství jsme si následně dokázali pohlídat.