Report ze zápasu OLO vs. TRI (4:6)

4:6

(1:3, 1:2, 2:1)

HC Oceláři Třinec

Druhé semifinálové utkání mladšího dorostu se během převážné části první třetiny neslo ve velmi klidném a vyrovnaném duchu. I když byli Třinečtí jednoznačným favoritem, domácí dokazovali, že i oni umí s Oceláři udržet krok. Na velkou šanci se tak čekalo velmi dlouho. Hráči obou týmů ohrožovali branky soupeřů spíše sporadicky. I samostatné úniky nebo pokusy o ně, si obrany obou týmů uměly pohlídat. Pak ovšem Třinečtí zařadili druhou rychlostní a zabrali.

Na listině střelců se jako první objevilo jméno Dominika Molina , který překonal Schejbala z těsné blízkosti střelou k bližší tyčce. O devět vteřin později měli hosté další důvod k radosti a Kohouti důvod zabrat. Po buly v obranném pásmu Olomouce zvyšoval třinecké vedení na 2:0 Lukáš Kaukič.

O chvíli později se ale ke slovu dostali i Olomoučtí. Aktivní Dominik Hajšman snížil rozdíl na pouhou jednu branku. S tím se však Oceláři nehodlali smířit a po jedenácti vteřinách vybojoval dvoubrankový náskok zpět Jan Kalus.

Druhá dvacetiminutovka se lépe povedla Hanákům, kteří zhruba minutu po úvodním buly prostřední části znovu dotahovali náskok hostů. Přesným střelcem byl tentokrát Jakub Galvas, který střelou do levého horního růžku nedal Prokopovi šanci zasáhnout.

Ukázalo se však, že se Janu Kaukičovi pravděpodobně líbí číslo třináct. Zatímco svou první branku vstřelil ve třinácté minutě, podruhé dal o sobě vědět právě o třináct minut později, tedy ve 26. minutě, když využil pádu domácího obránce, ujel téměř sám před hanáckou svatyni a střelou ke vzdálenější tyči zvyšoval znovu na rozdíl dvou branek.

Hosté pak o sobě do konce prostřední periody dali vědět ještě jednou, když pátou branku v síti červenobílých zařídil Jan Kalus, a přidal tak svůj druhý gól v utkání.

Jedinou třetinou, která se povedla Hanákům vyhrát, byla ta poslední. Kohoutům vyšel už vstup do závěrečné periody, když dvě minuty a pár vteřin po začátku poslal do brány hostů třetí branku Martin Pěcha. Zásluhu na třetím gólu ale měla celá trojice útočníků, která se v předbrankovém prostoru našla krásnými přihrávkami.

Netrvalo dlouho a kotouč ze své sítě znovu lovil Urban. Adam Matějka nevěděl, co s pukem, a tak na modré napřáhl a propálil skrumáž hráčů před domácí brankou. Puk se zastavil až v síti. Poslední změna skóre přišla těsně před závěrečnou sirénou, když aktivní autor prvního gólu domácích, Dominik Hajšman, potrestal faul Třineckých nejlepším možným způsobem a využil pětiminutovou přesilovku.

Ondřej Kavulič (HC Olomouc): Tentokrát to byl parádní výkon od celého mančaftu. Samozřejmě ale Třinec oplývá obrovskou silou, zvlášť první dvě lajny. Neviděl jsem sice ostatní týmy, ale troufám si tvrdit, že je to jeden ze tří nejlepších mančaftů v republice. S nimi se musí hrát celých šedesát minut. My tam ale míváme individuální výpadky. To, že nám tam jede hráč jeden na jednoho, to se nesmí stávat.