Report ze zápasu VIT vs. OLO (3:4)

HC Vítkovice Ridera

3:4sn

(1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

V úterý 10. října vyrazili Kohouti do Ostravy, kde se jim však od návratu do extraligy dlouhodobě nedařilo. Prokletí vítkovického ledu zlomili až na konci loňské sezóny, kdy zvítězili 2:0. Na pohodě však hostům mohlo přidat, že Ridera už sedm třetin nevstřelila branku.

Do zápasu ale vstoupili lépe domácí, kteří si v prvních minutách vyzkoušeli brejk i přečíslení tři na jednoho, první pokus ale skončil na Konrádovi a druhý na horní tyči jeho branky. Na druhé straně šli dva proti jednomu také Olomoučtí, ale Strapáčova nahrávka před branku neprošla přes bránícího hráče.

Domácí hráči své střelecké trápení prolomili až v 10. minutě, kdy šikovnou tečí využil přesilovou hru Radoslav Tybor. Olomouc poté trochu ožila a začala se více tlačit dopředu. Krátký tlak se jí ale v gól přeměnit nepodařilo a Vítkovice opět začaly diktovat tempo hry.

Na konci první třetiny Vítkovice inkasovaly dva dvouminutové tresty v krátkém čase a Kohouti se tak ocitli ve dvojnásobné početní výhodě. Tu si přenesli do druhé části, kdy si Jan Knotek po 47 vteřinách vyměnil puk s Lašem a střelou v pádu vyrovnal. Přesně o minutu později navíc využili přesilovku podruhé, poté, co střelu Jakuba Galvase tečoval Kevin Sundher.

Ostrý nástup hostů do druhé třetiny Vítkovice zcela rozhodil a vzápětí inkasovaly třetí gól. Po jejich chybné rozehrávce se dostal sám před Bartošáka Ostřížek, který ještě předložil puk Bruno Mrázovi a ten střílel do zcela prázdné branky.

Domácí poté sáhli ke změně v brankovišti a nasazení brankáře Dolejše zafungovalo jako skvělý impulz – už ve 26. minutě svým druhým gólem v zápase snížil Radoslav Tybor, jenž v přesilové hře opět tečoval puk před Konrádem. I v dalších minutách měli vítkovičtí hráči herní převahu, mimo jiné i díky řadě vyloučení na straně hostů. Dokonce ani minutová přesilová hra jim ovšem nestačila k vyrovnání.

Po ubráněném oslabení se Olomouc trochu zvedla a vyrovnala obraz hry, do vážnějších šancí už se ale nedostala. Naopak ve 39. minutě se mezi obránci protáhl Olesz a Konrád měl co dělat, aby sklapl betony včas. Svou branku však uhájil a do poslední třetiny si Kohouti nesli těsný náskok.

Do třetí třetiny vstoupila Olomouc opatrněji a snažila se především nepustit Vítkovice do větších šancí. V prvních minutách zahrozil pouze Burian, který si našel prostor mezi kruhy, ale recept na Dolejše nenašel. Domácí poté dostali příležitost k vyrovnání v podobě přesilové hry, která se jim vůbec nevydařila, ale těsně po jejím skončení zůstal u tyčky zcela zapomenutý Květoň, který nezpracoval nabídku na střelu do prázdné branky.

Vyrovnání se ostravští dočkali v 53. minutě, když ranou od modré čáry zakončil přesně k tyči Marek Hrbas. Vedení si mohli vzít Kohouti ještě ve třetí třetině zpět, když Skladaný přihrál Jakubu Galvasovi, který najížděl z druhé vlny, ale ten nedokázal Dolejše prostřelit. V posledních minutách pak měl ohromnou šanci také Sundher, který se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, ale branka už nepadla a následovalo proto prodloužení.

V prodloužení měli více ze hry Vítkovičtí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Rozhodovaly tak až samostatné nájezdy, které rozhodl v osmé sérii Jan Knotek a Olomouc si tak z Vítkovic odvezla druhé vítězství v řadě.

Pavel Trnka (HC Vítkovice RIDERA): S výkonem hráčů jsme spokojení, bohužel nejsme spokojení s výsledkem. Myslím, že výsledek byl pro nás hodně krutý. A hlavně nejsme spokojení s tím, že jsme sice měli šance, ale neproměňovali jsme je a kvůli tomu jsme získali jen bod.