Report ze zápasu SKA vs. OLO (2:5)

HK 36 Skalica

2:5

(0:0, 0:2, 2:3)

Olomoučtí hokejisté se ke svému dalšímu přípravnému utkání vydali kousek za hranice se Slovenskem, kde se Mora utkala s již tradičním soupeřem ze Skalice. Do utkání vstoupili lépe hosté, ale první přesilovku si nakonec zahráli domácí hokejisté, kterým se však jejich početní výhoda nepodařila využít. Po návratu Houdka na led se Kohouti dostali do první vážnější akce, protože Švaňhal ujížděl sám na Romančíka, ale olomoucký útočník nakonec ani netrefil bránu domácích.

Skalica poté hrála svou druhou přesilovou hru, ale ta dopadla zcela totožně, jako ta první. Poté převzali otěže utkání hostující hokejisté, ale svěřencům Petra Fialy se stále nedařilo najít recept na obranu domácího celku. V samotném závěru první periody nakonec zahrozila Skalica, a to po střele Školiaka, která se jen tak tak nevešla mezi tři tyče Vošvrdovy brány.

Na začátku druhé třetiny už mohli přítomní diváci vidět první branku utkání. Bohužel pro domácí příznivce však skončil puk za zády Romančíka, kterého v samostatném úniku překonal Rostislav Marosz, a vstřelil tak úvodní branku utkání. První branka Olomouc hodně povzbudila a Kohouti svého soupeře nadále tlačili.

Tlak Kohoutů nakonec přinesl kýžené ovoce v podobě druhé vstřelené branky. Pár minut po polovině utkání se totiž prosadil Jan Knotek, který dokázal protlačit puk za záda domácího strážce svatyně. Skalica mohla následně vstřelit kontaktní branku, protože Mikéska byl zcela volný před Vošvrdou, ale domácí útočník nedokázal trefit skákající puk, a zahodil tak největší šanci domácího týmu ve druhé třetině.

Do třetí třetiny tedy vstupovali Hanáci s dvoubrankovým vedením, které se jim však velice rychle podařilo navýšit hned o další tři branky. Nejdříve se poprvé v dresu Olomouce dokázal trefit Radek Dlouhý, jenž byl na konci přesilovkové kombinace, a vstřelil tak třetí branku Kohoutů. Neuběhly ani tři minuty a Mora se radovala znovu a opět v přesilové hře, kterou tentokrát využil svou ránou od modré čáry Pavel Skrbek.

To však ještě ze strany hostů nebylo vše. Svěřenci Petra Fialy se znovu rychle nacpali do útočné třetiny, kde se nakonec dostal do zakončení Péter Zuzin, jenž tak vstřelil už pátou branku Olomouce, a hosté tak Skalici nadělili nepopulárního bura. Patá branka však zřejmě probudila domácí hráče, kterým se ještě podařilo zdramatizovat průběh zápasu, protože Skalice vstřelila dvě branky v krátkém časovém sledu. První branku domácích nejdříve vstřelil Tomáš Méry, na kterého ještě navázal se svou brankou Juraj Bezúch.

Branka Bezúcha však už byla tou poslední, kterou mohli přítomní diváci vidět, a tak nakonec Mora porazila Skalici na jejím ledě 5:2. Pro olomoucké hokejisty to je první výhra po třech prohrách.