Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:4)

2:4

(2:1, 0:2, 0:1)

HC Kometa Brno

Kohouti měli před zápasem velkou motivaci, po prvním ligovém zápase totiž museli svěsit hlavy právě oni, když Kometa na svém ledě zvítězila 4:2. Před vlastními fanoušky tak vstoupili Olomoučtí do zápasu aktivně když už po dvaceti vteřinách ohrožoval branku Brna jeden z nejmladších hráčů hanáckého kádru, a to Aleš Jergl, na Čiliaka však nevyzrál .

O chvíli později ale přece jen brněnský brankář sledoval, jak puk putuje za jeho záda. Situaci dva na jednoho zužitkoval Jakub Herman. Hrňa těsně před bránou poslal puk olomoucké jednasedmdesátce a ta prostřelila Čiliaka z levé strany. Nabídnutou početní výhodu zkoušel poté využít nejnovější přírůstek v řadách Komety, Antonín Honejsek, zpoza brány ale Vošvrdu překvapit nedokázal.

I Hanáci měli jen během prvních deseti minut k dispozici početní výhodu, to když na lavici hanby putoval Kempný. Výhodu jednoho muže v poli navíc se jim ale v další branku proměnit nepovedlo. To Kometa byla přesnější. Po tom, co za katr usedl Ondrušek, trvalo jen minutu a sekundu, než se rozvlnila síť za Vošvrdou. Brňané se sice dlouho nemohli dostat do pásma, avšak rychlý protiútok už ovoce přinesl, když se prosadil ostrostřelec Petr Ton.

Šanci vrátit Hanákům vedení měl Knotek, který ujížděl na Čiliaka, těsně před bránou ho ale zastavila hokejka jednoho z protihráčů. Další spálená šance pak přišla na druhé straně znovu v přesilové hře. To když Honejsek dostal kotouč před levou tyčku olomoucké svatyně, Vošvrdu se mu ale překvapit nepovedlo.

Hra se pak začala přiostřovat a na trestnou lavici tak byli každý na čtyři minuty vykázání olomoucký Cibák a hostující Káňa. Situace čtyři na čtyři lépe vyšla Hanákům, když se přesně mezi betony gólmana Brna trefil opět první střelec zápasu Jakub Herman.

Stejně aktivně pak vstoupily oba týmy i do druhé části. Už po třiceti vteřinách měl možnost skórovat Neměc, jeho pokus ale narazil na Vošvrdovy betony. K bráně Brna se pak prohnal Hrňa, Čiliakova lapačka ale jeho střele vystavila stopku. Ve dvacáté páté minutě ovšem úřadovala znovu první lajna hostů. Petr Ton sice ještě olomouckého brankáře mezi betony prostřelit nedokázal, k vyraženému puku se ale dostal Vojtěch Němec, který prokázal přesnou mušku.

Jen o chvíli později měl blízko k završení hattricku Herman, ten ale mladému útočníkovi dopřán nebyl. Ani přesilová hra téměř v polovině utkání Kohoutům nevyšla tak, jak si představovali. Největší šanci měl pravděpodobně Hrňa, který však netrefil puk. O vyhrocené situace nebyla nouze. Chvíli po tom, co se z trestné lavice vrátili Majeský s Burianem a Dujsíkem, udeřila Kometa potřetí.

Znovu to byl Vojtěch Němec, který našel recept, jak na Vošvrdu. Domácí před vlastní brankou zazmatkovali a chyby Kohoutů tak hráč Komety využil, když mířil do prázdné brány. Mora šla chvíli před druhou sirénou do tří, Hanáci však dokázali početní nevýhodu ubránit. Jen chvíli na to ovšem musela puk mířící na olomouckou svatyni zastavit až Vošvrdova lapačka.

Velkou možnost srovnat měl Knotek, z těsné blízkosti však trefil jen brněnského maskovaného muže. Kometa se pak dočkala čtvrtého gólu v síti Kohoutů, když se ke slovu opět dostala elitní formace hráčů v modrém a Petr Ton nedal Vošvrdovi šanci. Hostující celek měl v následujících minutách závěrečné třetiny více ze hry. Další gól však už nepadl ani na jedné straně, a tak se i podruhé v ligovém ročníku rozešly dva moravské týmy po výsledku 2:4 v neprospěch Olomouckých.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Nevstoupili jsme do utkání špatně, měli jsme tam nějaké šance. Dali jsme pěkný gól na 2:1, ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a paradoxně jsme si nechali dát dva úplně zbytečné góly po velikých hrubkách. V té fázi Brno nemělo šance, my jsme jim ty dvě trefy dali zadarmo. Kdyby ta třetina dopadla opačně, tak by se nemohl nikdo divit. Do stavu 2:2 jsme podle mě byli opravdu lepší, měli jsme šance, ovšem nedali jsme góly. Hráli jsme hrozně přesilové hry a celkově jsme utkání neuhráli v nejlepší pohodě. V žádném utkání si nemůžeme dovolit takové chyby, po kterých jsme dostali dva zbytečné góly.